De BOB-bus rijdt sinds begin september weer en is nu al een groot succes. De RET laat weten dat de reizigersaantallen binnen een maand al op het niveau zitten van voor de coronapandemie. Vanwege de coronaperiode, waarin het uitgaansleven tot stilstand kwam, stopte de RET met de nachtbus.
Terugkeer van de nachtbus
Na de coronaperiode keerde de BOB-bus niet direct terug, sinds september 2025 is deze gelukkig weer terug. Leefbaar is blij met de terugkeer van de Bob-bus. “De Bob-bus werd erg gemist en is nu gelukkig weer terug. Vanuit het centrum van Rotterdam gaan er bussen met 13 verschillende eindbestemmingen. Van Nesselande tot Hoogvliet en van Hoek van Holland tot Ridderkerk. Zowel Rotterdam als de omliggende gemeenten worden bediend met de nachtbussen.”, aldus Leefbaar-raadslid Joey de Waard (Mobiliteit & OV). “Met de terugkeer van de nachtbus is er een extra mogelijkheid om goed thuis te komen, veilig en betaalbaar”.
Met de taxi
Tot de terugkeer van de nachtbus waren stappers aangewezen op eigen vervoer of op de taxi. Over de taxi kwamen bij Leefbaar signalen binnen over extreem hoge ritprijzen na een avondje stappen. Voor ritjes van 10 minuten werden prijzen van 50, 60 en soms wel 80 euro gevraagd. Leefbaar Rotterdam stelde schriftelijke vragen aan het stadsbestuur, waarna de gemeente een onderzoek uitvoerde. Uit het onderzoek bleek onder andere dat ’s nachts slechts 17% van de taxichauffeurs de meter aan had staan en er prijzen werden gevraagd tot 69% boven de maximum ritprijs. Hierop is er vervolgens een speciale Rotterdamse Taxi Aanpak gelanceerd. “Want het is niet alleen belangrijk dat stappers veilig thuis komen, maar ook voor normale prijs.”, aldus Joey de Waard.