Vrijdag a.s. is het 20 jaar geleden dat Pim Fortuyn werd vermoord. Op deze memorabele dag zullen we hier uiteraard uitvoerig bij stilstaan. Zo zal er overdag een symposium zijn met verschillende sprekers. Aan het begin van de avond zullen we Pim herdenken bij het beeld aan de Pim Fortuynplaats.

In de burgerzaal van het Rotterdamse Stadhuis vind s’ middags een symposium plaats genaamd ‘Over de grens van het morele toelaatbare? – ‘Verdraagzaamheid versus vrijheid van meningsuiting’. Tijdens het symposium zullen verschillende sprekers de revue passeren. Denk aan Fortuyn-kenner Leonard Ornstein, Historicus Geerten Waling, rechtsfilosoof Afshin Ellian en auteur Esther van Fenema. Het symposium wordt georganiseerd door het Comité Pim Fortuynprijs en is helaas uitverkocht.

Na afloop van het symposium verplaatst het programma zich naar het beeld van Pim aan de Pim Fortuynplaats. Hier verzamelen we vanaf 17:50. Om 18:06, het tijdstip van de moord, zullen we 2 minuten stilte in acht nemen.