Joey de Waard is raadslid voor Leefbaar Rotterdam en houdt zich onder andere bezig met de Kleine Kernen, waaronder Rozenburg. Eerder zette hij zich al in voor een snelle sloop van de Rozet en eindelijk is het moment daar gekomen. In zijn column schrijft hij over de langverwachte sloop.
Er is al heel veel gezegd en geschreven over de Rozet. Na -te veel- jaren wachten is nu eindelijk de sloop bezig. Een belangrijke stap voor Rozenburg, er wordt nu ruimte vrijgemaakt voor nieuwe woningen. Woningen die het dorp goed kan gebruiken.
Als inwoner van een ander dorp, Hoek van Holland, weet ik hoe belangrijk de sociale cohesie is en hoe graag mensen in het eigen dorp willen blijven wonen. Met beperkte ruimte en de lastige (lees: dure) woningmarkt, is het een lastige opgave om in je eigen dorp te blijven wonen. Veel jonge Rozenburgers trokken daarom noodgedwongen de regio in. En naast het beperkte aantal woningen, staan in de dorpen ook voorzieningen onder druk.
Rozenburg heeft de mooie mazzel dat de voormalige gemeente Rozenburg al had besloten tot de bouw van de Rozenburcht, de nieuwe sportvoorziening dat zowel zwembad de Zeehond als sporthal de Rozet heeft vervangen. Na de opening van de Rozenburcht werd de Zeehond al ‘snel’ gesloopt, maar bleef de Rozet jarenlang ongebruikt en stond als ‘rotte kies’ op een belangrijke plek in het dorp.
Toen ik in 2022 na de verkiezingen nieuw in de gemeenteraad kwam, wilde ik graag met mijn allereerste motie iets voor de dorpen betekenen. Het werd een motie voor Rozenburg om de Rozet snel te slopen, extra mooi was dat deze unaniem door de gehele gemeenteraad werd gesteund. Omdat er aan allerlei regeltjes en verplichte onderzoeken (onder andere naar vleermuizen, etc) moest worden voldaan, heeft het alsnog veel tijd gekost voordat de sloophamer door de sporthal kon. Dat moment is er deze maand eindelijk gekomen, een prachtige mijlpaal.
Met de Rozenburcht kreeg Rozenburg niet alleen prachtige nieuwe en betere sportvoorzieningen, ook kwamen er twee mooie locaties vrij. Aan de Rivierenlaan zijn op het terrein waar vroeger het zwembad stond voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van woningen. Aan de Laan van Nieuw Blankenburg zijn andere werkzaamheden bezig, namelijk de lang verwachte sloopwerkzaamheden van de Rozet. Op deze plek moeten 40 tot 60 huurappartementen komen, in het sociale- en middensegment. In 2019 was het plan nog om slechts 22 woningen te bouwen, dus een hele mooie vooruitgang! Je zou bijna zeggen dat het wachten het waard was… maar wachten zullen we helaas nog even moeten doen. De appartementen zijn natuurlijk niet morgen al klaar. Maar ze komen er echt aan, de extra woningen waar Rozenburg zo naar snakt. De woningen die gaan zorgen voor doorstroming op de woningmarkt gaan zorgen, zodat jongeren gewoon op Rozenburg kunnen blijven wonen en hier hun gezinnetje kunnen stichten.
Bekijk een video van het startschot: