Wat Leefbaar betreft, pakt de regio door met zelfrijdende bussen voor een betere bereikbaarheid. Sinds kort rijdt er dagelijks een zelfrijdende bus tussen Meijersplein en vliegveld Zestienhoven (halte Rotterdam Airport). Leefbaar ziet hierin grote kansen om de regio beter bereikbaar te maken en heeft schriftelijke vragen gesteld aan de verkeerswethouder.

Vervoer van de toekomst

Rotterdam heeft met de zelfrijdende bus een landelijke primeur, de lijn naar het vliegveld is namelijk de eerste zelfrijdende buslijn in Nederland. “Voor ons land én Rotterdam liggen mooie kansen. Met het personeelstekort en de toenemende vergrijzing, ligt hier een kans om bereikbaarheid te blijven garanderen én uit te breiden. De haven is op dit moment lastig te bereiken met het openbaar vervoer, wij zien kansen om ook daar zelfrijdende bussen te laten rijden. Met goede bereikbaarheid met het OV, wordt het in de haven ook makkelijker om personeel te vinden. En ook voor jong talent, zoals stagiairs, wordt de haven toegankelijker.”, aldus Leefbaar-raadslid Sebastiaan Bonte.

In de schriftelijke vragen wordt dan ook gepleit voor busvervoer naar onder andere de Europoort en Maasvlakte, waarbij er ook kunstmatige intelligentie (AI) ingezet kan worden om busvervoer efficiënt te laten rijden. Sebastiaan Bonte: “Als je bussen op afroep laat rijden, kunnen later busroutes en -schema’s worden gegenereerd op basis van behoeften. Met een beter bereikbare haven als grote winst”.

Ook kan zelfrijdend busvervoer worden ingezet op bedrijventerreinen, universiteiten en andere belangrijke locaties waar de bereikbaarheid verbetert kan worden.

Koploper

Rotterdam is nu koploper met zelfrijdende bussen, die rol kan Rotterdam vast blijven houden én zelf volop profiteren van betere bereikbaarheid. “Leefbaar vindt dat de gemeente wel meer druk achter de ontwikkelingen mag zetten, het is tijd om door te pakken. Er is een investeringsfonds beschikbaar die hiervoor ingezet kan worden, zodat Rotterdammers kunnen genieten van een betere bereikbaarheid met het openbaar vervoer.”, zo sluit Leefbaar-raadslid Sebastiaan Bonte af.