dinsdag, november 08, 2011


Wentel financieel falen niet af op Rotterdammers

De gemeenteraad behandelt vandaag de begroting voor 2012. Marco Pastors liet weten verheugd te zijn dat het stadsbestuur steeds vaker voorstellen van Leefbaar Rotterdam overneemt. Maar we zijn er helaas nog lang niet: het stadsbestuur heeft haar financiën nog steeds niet onder controle en laat hier de Rotterdammers voor opdraaien.

“Asociaal en onfatsoenlijk”
“Asociaal en onfatsoenlijk noemde u onze voorstellen altijd,” aldus Pastors. Nu constateert hij echter dat veel voorstellen van Leefbaar Rotterdam worden overgenomen door het stadsbestuur (PvdA, VVD, D66 en CDA): “Op veiligheid wordt weinig bezuinigd, inburgerings- en reďntegratiesubsidies worden afgeschaft, cultuursubsidies alvast een klein stukje teruggebracht, het welzijnswerk verdwijnt grotendeels, de deelgemeenten worden uit de wet geschrapt en het lukt ons ook langzamerhand om de milieuonzin uit uw milieubeleid te strepen.”

Vanaf 2008 heeft Leefbaar Rotterdam het stadsbestuur telkens opgeroepen om in deze tijden van economische crisis extra te bezuinigen en geen overbodige uitgaven te doen, maar dit geld te besteden aan wat belangrijk is voor de Rotterdammer: veiligheid, een goede dienstverlening en een schone buitenruimte. Op die manier konden eventuele financiële tegenvallers opgevangen worden.

Met pijn in het hart heeft Leefbaar Rotterdam gezien hoe het geld, ondanks de waarschuwingen, verspild werd aan reďntegratie (400 miljoen euro), welzijn (200 miljoen euro), Pact op Zuid (170 miljoen euro) en armoedebestrijding (120 miljoen euro), Urban Culture (50 miljoen euro), cultuur (40 miljoen euro) en inburgering (30 miljoen euro).
Pastors: “In totaal praten we over een klein miljard euro in vier jaar: op, weg, verbrand, niks van terug te zien. Dat had een mooie ’s-Gravendijkwal kunnen zijn en een jaarlijkse lastenverlichting van 500 euro per huishouden. Inderdaad, precies wat wij voorstelden.”

Begroting: ijdele waanzin
Het stadsbestuur krijgt nu de ene na de andere financiële tegenvaller te verwerken, die ze stuk voor stuk aan zichzelf te danken heeft. In 2010 was er een tekort van 80 miljoen euro, in het begin van dit jaar een vergissing van 86 miljoen euro en daarna nog eens 90 miljoen euro. En nog steeds lijkt het stadsbestuur niet van haar fouten te willen leren: om de tekorten op te lossen, wordt een flinke greep gedaan uit de gemeentelijke spaarpotten (weerstandsvermogen en het investeringenfonds) en wordt opnieuw geen rekening gehouden met tegenvallers. Als er weer tekorten ontstaan, zitten we daardoor direct met een groot probleem. Pastors: “Deze begroting is dus nog steeds ijdele waanzin.”
Tegelijkertijd laat het stadsbestuur de Rotterdamse burgers en ondernemers opdraaien voor haar eigen falen, door het verhogen van de belastingen voor burgers en ondernemers.

Leefbaar Rotterdam wil veel extra bezuinigingen (115 miljoen euro in totaal) en hier en daar extra geld inzetten (45 miljoen euro) om de lastenverzwaring voor burgers en ondernemers ongedaan te maken. Het verschil van 70 miljoen euro toont aan dat de greep uit het investeringsfonds niet nodig was geweest. Leefbaar Rotterdam wil deze 70 miljoen euro gebruiken om toekomstige tegenvallers op te vangen.

Pastors verwijt het stadsbestuur de voorstellen van Leefbaar Rotterdam weg te zetten als asociaal, buiten de orde en/of onuitvoerbaar, maar uiteindelijk zijn velen toch met succes uitgevoerd. Denk hierbij bijvoorbeeld aan een veilig Centraal Station, de conducteurs op de tram, de verhoging van de veiligheid, het weren van werkelozen in achterstandswijken, de sluiting van de Keileweg, de afschaffing van de deelgemeenten, de verkoop van huurwoningen, harder politie optreden en strenger straffen. Pastors: “U bent overal tegen, maar uiteindelijk doet u het toch. Uw lerend vermogen is wel ongelofelijk laag. Daarom zou ik u willen zeggen: ontspan u, leg u erbij neer en laat uw afkeer van ons goed beleid niet in de weg staan.”

Van werklozenstad naar werkstad
Leefbaar Rotterdam is van mening dat de huidige crisis gebruikt kan worden om van Rotterdam weer een aantrekkelijke stad te maken. Daarom wil Leefbaar Rotterdam een vermindering van goedkope huurwoningen (door verkoop ervan) en alleen nog woningen bijbouwen voor mensen met een inkomen boven de 33.000 euro.

Ook moet er een stop komen op de instroom van kansarmen. Pastors: “Het moet Rotterdam en de Rotterdammers een eer te na zijn dat schoonmaak-, tuinbouw- en horecawerk gedaan wordt door arbeidsmigranten en illegalen.” Leefbaar Rotterdam wil daarom een uitbreiding van de Rotterdam Wet waardoor arbeidsmigranten en illegalen zich niet meer mogen vestigen in achterstandswijken met genoeg eigen werkelozen. Van mensen die werk weigeren, wordt de uitkering ingetrokken.

Leefbaar Rotterdam komt vanavond met meer voorstellen, zoals ambtenaren minder laten werken, minder bezuinigen op veiligheid en het openhouden van de helft van de stadswinkels, en hoopt dat het stadsbestuur dit keer wel meteen iets met de voorstellen doet.
Aanstaande donderdag zal het stadsbestuur reageren op de voorstellen van de verschillende partijen en wordt er gestemd over de begroting.

Klik hieronder om de bijdragen van Marco Pastors en Maarten Struijvenberg te lezen:
- Bijdrage Marco Pastors (pdf)
- Bijdrage Maarten Struijvenberg (Financieel) (pdf)




Door Leen Vreugdenhil op 2011 11 08

Het geknoei in de Groenzone Maasmond is exemplarisch voor de wijze waarop de (deel)gemeente vorm geeft aan “gebiedsgericht werken” en “burgerparticipatie”. De ambtelijke adviezen en allerlei bestuurlijke beslissingen hebben tot het huidige drama geleid en naar de oorspronkelijke bewoners en ondernemers worden gewoon heel feodaal en regentesk genegeerd (http://www.bds.rotterdam.nl/Bestuurlijke_Informatie:7/Raadsinformatie/Ter_besluitvorming_aangeboden/Brieven_overige/11gr3129_Van_de_heer_Vreugdenhil_een_burgerbrief_inzake_Groenzone_Maasmond). Er is dan ook veel maatschappelijke -, zakelijke - en persoonlijke schade ontstaan met de wanprestatie die hier geleverd is (http://www.bds.rotterdam.nl/Bestuurlijke_Informatie:7/Raadsinformatie/Gemeenteraad_2010_2014/2011/Kwartaal_1/Raadsvergadering_van_17_februari_2011/Mededeling_van_ingekomen_stukken_met_betrekking_tot_de_raad_en_de_commissies_zoals_genoemd_op_de_doorlopende_lijst_2011_week_3_t_m_6/Overige_brieven/11GR256_Van_de_heer_Vreugdenhil_een_brief_inzake_de_overdracht_van_de_regievoering_met_betrekking_tot_de_uitvoering_van_het_gebiedsontwikkelingsplan_De_Bonnen_aan_de_stadsregio_Rotterdam). De actuele situatie laat in de praktijk zien wat de daadwerkelijke bestuurlijke - en ambtelijke kwaliteit is die men zelf in huis heeft en wat de consequenties hiervan zijn. Deze worden echter ook afgewenteld op de oorspronkelijke bewoners en ondernemers in dit deel van Rotterdam.


Door willem1940 op 2011 11 08

Pittig .... maar zullen ze ooit wakker worden? Misschien moet het ze in het Grieks worden verteld.


Door Mr. Miyagi op 2011 11 08

Kijk das duidelijke taal, daar houd ik wel van.

Ook de visie om er een werkstad van te maken spreekt mij aan. Dit komt zowel de economie als de stad ten goede.

En er moet natuurlijk nog een tekortje weggewerkt worden…

We kunnen beter richting een yuppen stad transformeren, dan een grote ghetto te blijven. Ik ben ook voor meer koopwoningen en hogere prioriteit stellen voor het midden- en hoger- en topsegment. Zo filteren we de ongewenste elementen uit de samenleving.

Ook vind ik het onbegrijpelijk, dat er mensen voor een appel en een ei op een toplocatie een sociale huurwoning kunnen bewonen.

Wat mij betreft verplaatsen we die sociale woningbouw richting de rand van de onze stadsgrenzen, net zoals in Parijs.


Door willem1940 op 2011 11 08

Het is de “mix” die niet deugt en plaatsings-beleid heeft daar weinig mee van doen; te hoog armoe-percentage in combinatie met anticulti geeft de doorslag en maakt o.a OZB verliesgevend.

Parijs is inmiddels een heel slecht voorbeeld geworden, juist de gezelligste straten van weleer gaan teloor. Ik ga daar niet meer vrijwillig heen, juist vanwege mijn mooie herinneringen aan “ooit”.

Kortgeleden is daar “officiëel” (eindelijk) een verbod uitgevaardigd op massale straat-bidderij maar het helpt geen donder want echt daartegen optreden doet de politie niet.

Touristen zijn niet (allemaal, geheel) achterlijk, hun wegblijven kost Parijs (extra) centjes.

http://www.youtube.com/user/ciceropicas


Door frans groenspaan op 2011 11 09

Waarom de mensen die keihard werken en boven een bepaald inkomen verdienen niet minder Gemeentelijke Belastingen laten betalen?
Maak het mensen die economisch weinig of niets aan de stad bijdragen gewoon moeilijk. Gaat men vanzelf wel verhuizen en wordt Rotterdam er beter van.Uiteindelijk is het de laatste decennia een grote rotzooi geworden in de meerderheid van de wijken!
Zó gek is dit toch niet?


Door Mr. Miyagi op 2011 11 09

@Frans

Zelf zie ik ook meer in positieve stimulatie. Daarom zou ik om te beginnen een groter verschil maken tussen de werkende klasse en niet werkenden(65+ ers vallen hier dus niet onder).

Men moet per direct stoppen met pamperen, geen vrijstellingen en geen cadeautjes meer. Wie het niet op eigen kracht redt heeft gewoon niks in de steden te zoeken.

Ook mensen die kinderen willen/ hebben dienen hun eigen verantwoordelijkheid te nemen. Men moet eerst de eigen zaakjes op orde hebben voordat men hier aan begint. Leuk en aardig, maar ik voel er weinig voor om voor iemand anders persoonlijke keuze financieel in te staan.

De bijstand wordt betaald door gemeente en ik voel er weinig voor om belastinggeld te lappen. Het verschil steek ik liever zaken die mijn voorkeur genieten.


Door frans groenspaan op 2011 11 10

Men heeft Bestuurlijk in Rotterdam nog ontzettend veel last van illusionair denken om te menen dat men in deze 3de Wereldstad hogere inkomens kan warm maken om hier te gaan wonen.
De stad is een ramp en nagenoeg onbereikbaar aan het worden door allerlei obstructies op verkeerstechnisch gebied (hoezo groene golven), de misdaad tiert welig, eenzijdig winkelbestand, truttige culturele achterhaalde manifestaties, de Euromast en de Dierentuin zijn inmiddels wel achterhaald.
Kan iemand mij nu eens op een rijtje zetten waarom iemand met een inkomen van 85.000 Euri’s en meer hier wil gaan wonen.

Men heeft nog altijd niet als Bestuur door dat men steeds op het verkeerde paard wed.
Als je het grote geld wil binnen halen moet je tyoch echt creatiever worden en nieuwe dingen bedenken als het hedendaagse geneuzel.


Door Mr. Miyagi op 2011 11 10

Ik zag laatst op de tv een documentaire, een gemeente om boekhoudkundige redenen jonge bijstandtrekkers in de wajong dumpt.

Dit levert een win-win situatie voor beide partijen:

- De jongere ontvangt meer centjes EN is vrijgesteld van sollicitatieplicht.

- De rekening wordt betaald doorgeschoven naar het rijk ipv de desbetreffende gemeente.

De eerlijke belastingbetaler wordt nog steeds keihard van achteren genomen…


Commentaar pagina 1 van 1 paginas

Je moet geregistreerd en ingelogd zijn om commentaar te kunnen geven...
Rechts boven in de hoek kunt u dit doen.