
Ik zie het al helemaal voor me: bordjes bij Blijdorp: “Rotterdammers 17,50 euro en niet-Rotterdammers 35,00 euro”. Nee, dát is lekker gastvrij, Peter! Je voelt je dan ook beslist welkom hier als toerist. Of wat dacht Peter van deze: *Kinderen gaan voor een verjaardagsfeestje naar het Hofpleintheater. Drie komen er uit de Alexanderpolder en drie komen er uit Capelle aan den IJssel. De Rotterdamse kinderen betalen 7,50 euro maar de kinderen die twee straten verder wonen, maar wel uit Capelle komen, moeten van Peter plotseling 15,00 euro betalen voor dezelfde voorstelling.
Of wat dacht van Heemst ervan dat alle andere gemeentes in Nederland als reactie gaan afspreken dat Rotterdammers buiten hun eigen stad het dubbele gaan betalen als alle andere bezoekers? Dus de normale entree bij de Efteling is 25 euro, maar voor Rotterdammers 50 euro. Normale entree bij het Rijksmuseum is 15 euro, maar voor Rotterdammers 30 euro.
Ik ben benieuwd of het college dit voorstel van de PvdA serieus gaat onderzoeken. We zullen de komende vergadering in de commissie cultuur eens vragen aan de PvdA hoe het ervoor staat met deze plannen en wanneer we de officiele plannen tegemoet kunnen zien.
Wij vinden overigens wel dat de subsidies voor sommige culturele instellingen herzien moeten worden. Instellingen die veel bezoekers trekken en dus in een behoefte voorzien in Rotterdam zijn belangrijk voor de stad en mogen best subsidie ontvangen. Maar er zijn wel grenzen. Er zijn instellingen in Rotterdam die miljoenen euro’s belastinggeld ontvangen, maar nauwelijks bezoekers trekken. Waar we als gemeente op ieder verkocht kaartje bijna 100 euro toeleggen.
Als Peter daar iets aan wil doen vindt hij ons aan zijn zijde .
Maar van dat ‘eigen volk’ eerst gedoe moeten wij bij Leefbaar niets hebben.
Jij toch ook niet Peter? Of…
Ik vind dit nog een van de minder domme voorstellen van Peter van Heemst om eerlijk te zijn.
Degene die betaald moet het product krijgen en niet een of andere freeloader. In dit geval dus de Rotterdamse belastingbetaler en niet oma uit Capelle a/d IJssel. Dat is wat Peter zegt.
Maar eh… ho is even. Iemand die nooit naar K&C;instellingen toe gaat… En toch er 500 euro per jaar voor moet betalen via belastingen. Waarom zou die iemand via belastingen freeloaders moeten betalen? Waarom mensen die nog 0 kunst en cultuur bezoeken gepleegd hebben niet gratis entree geven en mensen die al hun inleg hebben opgeconsumeert de dubbele prijs berekenen?
Als je minder freeloaders wil hebben moet je helemaal geen subsidie geven en gewoon aan de poort de prijs vragen die nodig is om de boel overeind te houden. Dat is eerlijk. Vinden mensen er geen geld voor dan is er geen vraag voor en dan is het goed dat de tent dicht gaat. Thats life. Zo werkt, of hoort het in elke sector van onze economie te werken.
Maar goed bij ons in Leefbaar wordt de soep iets minder heet gegeten. Vorige verkiezingsprogramma had het over halveren van de subsidiesector niet van stoppen.
En er komt straks een groot subsisdie-debat aan bij de begroting 2010.
Mijn inzet is bezuinigen en afschaffen in grote lijn steunen maar wel zorgen voor behoud van de betere/populairdere instellingen. Denk aan Kunsthal, Blijdorp en Volksuniversiteit. Liefst rankschikking op basis van % eigen inkomsten VS subsidie.
Tis prima als je iets geleidelijk wil afschaffen. Maar werk dan wel van fout naar minder fout en niet andersom.
In het kader van wij willen minder subsidies alle bezuinigingen door college voorgesteld blind steunen lijkt me slecht idee.
grtjes,
Vic
Rotterdammers krijgen al via de Rotterdampas korting. Dat is voor lagere inkomens en daar weet meneer Van Heemst, die in de eeuwige wachtgelden zit natuurlijk niets vanaf.
Ben het verder met Vic eens.
Nog even. Ik heb ooit een motie ingediend, die het gehaald heeft, om hardwerkende ambtenaren van b.v. politie, RET, Roteb, stadstoezicht enz. de uitvoerenden dus extra te belonen door de lege plaatsen die bij gesubsidieerde instellingen en voorstellingen zijn, gratis aan te bieden. inc. voetbalstadions!
Werken in onze stad is extra belastend geef dus een extra beloning.
Instellingen zijn blij met volle zalen en werkende ambtenaren krijgen een extraatje. Het mes snijdt dus aan twee kanten. Laatst hoorde ik een beleidsambtenaar vertellen dat die ambtenaren waarschijnlijk een kaartje voor Blijdorp krijgen. Motie afgedaan. Leefbaar moet weer besturen!
BOOR ?
Klopt die heb ik in eerste instantie ook genoemd. Schoolmeesters, die zelfs parkeergeld moesten betalen!
Dat de PvdA in Rotterdam meer potentiële lijsttrekkers heeft dan zetels voor de raadsverkiezingen in maart 2010 is al langer bekend. Van Heemst heeft vandaag kenbaar gemaakt dat hij geen lijsttrekker wil (kan/mag) worden. Gezien zijn bovenstaande voorstel lijkt het mij duidelijk dat hij donders goed door heeft dat men hem spuug zat is. Om zijn covert op te houden laat hij nog wel weten beschikbaar te zijn als raadslid of zelfs als fractievoorzitter. Nu de naam “van Heemst” binnen de regionen van de PvdA alleen nog maar op de lachspieren werkt, zou het voor deze partij, met een achterban die alleen maar als stemvee wordt misbruikt, logisch zijn om hem eindelijk eens te lozen. (welliswaar zonde van het wachtgeld dat hij weer gaat beuren, maar onder deze omstandigheden het beste voor de Rotterdammers)
Ja en die PvdA zal hopelijk gehalveerd worden in 2010 want die stelt echt helemaal niets voor. Het ene gekke voorstel na het andere passeert de revue.
Lijkt erg op dat komische idee van Wilders over een heffing op hoofddoeken.
Maar nu de pvda opdoeken!
het idee van wilders kwam regelrecht uit de koran daarom zijn het vooral de zogenaamde feministes die hun zusters (onder de knoet dat wel) steunen, geen moslim die een aanklacht in heeft gediend
zou wel leuk zijn : advocaat tegen imam, meneer de islam kent toch een belasting voor niet moslims? ja meneer, dat klopt.
case dismissed
btw als we onderscheid mogen maken aan de poort
pathe
volwassen nederlander 7 euro
jonge marokkaan 20 euro?
Dit lijkt me ‘n heel goed idee Pantera. Het gegeven de vervuiler betaald blijft zo ook nog overeind. Wat denk je van al die schoonmaakkosten doordat die figuren er zo’n zooitje van maken.
Het bedrag van 20 euro is nog iets aan de lage kant. Ik zou het dubbele voorstellen want ze hebben al jaren de bios op stelten gezet.