maandag, december 12, 2011


Profijt van Pastors

Bron: AD Rotterdams Dagblad, 10 december 2011 –door Marcel Potters
Rotterdam – Leefbaar Rotterdam-voorman Marco Pastors is in de race om ‘superambtenaar’ op Zuid te worden. Dat doet veel stof opwaaien. Feijenoord en Charlois lopen te hoop tegen de komst van de voormalige wethouder, maar ís hij wel zo’n slechte keus? Zijn oud-collega Ronald Sørensen – nu senator – en oud-raadslid Mark Harbers – nu VVD-Kamerlid – denken dat hij wél zal slagen op Zuid.
Eén voordeel heeft Marco Pastors sowieso, als hij aan zijn omvangrijke job op Zuid begint, zegt zijn partijgenoot Ronald Sørensen. “Hij woont op Zuid,” klinkt het, “en kent de wijken als geen ander. Weet welke problematiek er speelt. En is Feyenoord-supporter, we zitten altijd op vak D.”

Pastors maakte vooral naam als wethouder ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, in het college dat ná de overwinning van Leefbaar Rotterdam in 2002 werd gevormd. VVD’er Mark Harbers, destijds raadslid, roemt zijn doortastendheid, een eigenschap waar hij ‘op Zuid’ veel profijt van kan hebben.
“Hij heeft een aantal dingen heel goed gedaan als wethouder,” vertelt hij. “Hij gaat altijd voor de bal, is gericht op resultaat, heeft procedures opgeschoond en dingen tot stand gebracht. Slaagde erin om jaarlijks 3000 woningen te bouwen. En waar andere wethouders hun plannen nog wel eens in november bijstelden, hield hij tot eind december vol.”
Het bouwen van woningen is één van de grootste opdrachten waar Zuid voor staat. Zo moet een derde van de woningen in dit stuk Rotterdam worden vervangen of verbeterd.
Een metamorfose die de komende twintig jaar z’n beslag krijgt.

Scepsis
Sørensen denkt dat Pastors dergelijke ‘hete vuren’ aan kan. “Destijds was er ook heel veel scepsis, maar uiteindelijk wist hij veel tot stand te brengen, er gebeurde werkelijk wat. Hij is degene geweest die erfpacht heeft afgeschaft, die er mede voor zorgde dat het college opereerde als een hecht team.”
Harbers: “Hij heeft allerlei procedures aangepakt. In Rotterdam waren we lange tijd goed in het bedenken waarom dingen niet konden, hij zocht naar mogelijkheden om iets wél voor elkaar te krijgen. Dat is ook nu nog de norm.”

Tippelzone
Hij noemt het opheffen van de tippelzone aan de Keileweg als één van de meest sprekende plannen uit de koker van Pastors’ partij. “In de meeste steden wordt als vaststaand feit aangenomen dat er zo’n tippelzone is. Rotterdam vond dat onaanvaardbaar, die mensonterende toestanden in dat gebied. Ze hebben daar een oplossing voor gevonden. En veel andere steden hebben dat voorbeeld gevolgd.”
Dat Pastors slechts gaat voor eigen gewin en partijen niet weet te binden, bestrijd Sørensen. “Hij was bereid terug te treden, om een coalitie tussen PvdA en Leefbaar mogelijk te maken. Wilde z’n carrière opgeven, juist om een brug tussen de partijen te slaan. Hij heeft bovendien een enorme werklust, met dagen van 12 à 13 uur. Zo zal hij het op Zuid ook gaan doen.”




Door willem1940 op 2011 12 12

Ik denk dat Zuid goed af zal zijn met een doordouwer als Marco, die ertegenaan blijft gaan zolang een klus duurt.


Door carla op 2011 12 12

Marco is de juiste man op de juiste plaats, in Zuid dus.

AUB een einde aan het PVDA bolwerk op Zuid, dan komt het misschien toch nog goed in de grootste achterstandswijk van Nederland.


Door willem1940 op 2011 12 12

Ook (sommige) PvdA-ers hebben toch wel enig besef van wat hier-en-nu het algemeen belang is.


Door johanne op 2011 12 13

Pim had een goede neus voor talent.

Succes gewenst!


Door Rob Veldman op 2011 12 13

Niet alleen op Zuid is het een zooitje geworden mede door het PvdA beleid. Nietemin zou Marco aldaar het een beetje leefbaarder kunnen maken is mijn stellige overtuiging. De andere wijken zouden ook door daar LEEFBAAR mensen hun gang te laten gaan weer wat van hun vroegere allure terug kunnen krijgen. Het zal wel een zaak van de lange adem zijn aangezien de linksen hun ‘werk’ zeer grondig hebben gedaan.


Commentaar pagina 1 van 1 paginas

Je moet geregistreerd en ingelogd zijn om commentaar te kunnen geven...
Rechts boven in de hoek kunt u dit doen.