Ambtenaren ontslaan lukt niet, maar kan wel
Het kabinet-Rutte wil het aantal ambtenaren met 25.000 verminderen. Het idee is niet nieuw. Veel kabinetten koesterden dezelfde wens. Toch is het altijd bij plannen gebleven. Het kabinet-Balkenende IV wilde bijvoorbeeld 12.000 ambtenaren minder, maar de teller bleef aan het einde van de regeerperiode op 2000 steken.
Marco Pastors vertelt hoe het ook kan: met hetzelfde aantal ambtenaren twee keer zoveel werk verrichten. De doelstelling van 1200 nieuwbouwwoningen per jaar, werd onder het Leefbaar Rotterdam stadsbestuur ruim verdubbeld naar 3000 nieuwe woningen per jaar.
Bron: Nieuwsuur, 4 november 2010
Ik ken een bedrijf waar het ook heel goed kon. Eerst een “Centurion” achtige reorganisatie. Dat wil zeggen eerst in het dure management snijden(zonder aanziens des persoons) en daarna in het productie personeel.
Het gevolg: de productiecapaciteit steeg, ondanks de halvering van het totale personeel.
Het probleem is die ambtenarencultuur.
Mijn inziens verdienen ze gewoon teveel.
Een kennis is gestopt met werken bij een architecten bureau.
Hij was afgestudeerd als hts-er bouwkunde en koos na 3 jaar eieren voor zijn geld. Het wachten op de functie projectleider duurde hem te lang. Bij de woningbouwvereniging verdient hij tegenwoordig veel meer (op een mbo functie), dan dat hij als hbo-er daar deed.
Ik snap hier niets van, maar hij gaf het zelf toe. “Het interesseerd me niks meer. Ik werk 4 dagen en verdien hetzelfde als voorheen maar nu met een vast contarct.”