Weblog van Ronald Sørensen

Ronald was fractievoorzitter van Leefbaar Rotterdam van 2002-2009 en raadslid van 2009-2011. Ronald is nu senator voor de PVV in de eerste kamer. Klik hier om meer over Ronalds Noorse achtergrond te lezen.

maandag, maart 15, 2004


Over opportunisme en socialisme

Het anti-nationalistische karakter van links is een van de oorspronkelijke politieke standpunten die men heeft ontleend aan de Marxistische bron. Opportunisme troef. Lenin waarschuwde al voor een heilstaat in één land. Onmogelijk omdat dan een ieder naar zo'n heilstaat zou trekken met als gevolg dat de spoeling te dun zou worden en de heilstaat zichzelf zou gaan oplossen.Daarom wereldrevolutie en internationale solidariteit onder arbeiders gepredikt; niet je buurland maar de onderdrukker in eigen land is de vijand. In de periode van het ontstaan van het Marxisme heel plausibel nu echter volkomen achterhaald en veel te ver doorgevoerd.

De marxisten Anna en Jan Romein schreven een historisch meestewerk “Erflaters van onze beschaving”. Absoluut niet verdacht maar tegenwoordig zou het niet kunnen. Het bekende “weg met ons” karakter heeft de geschiedschrijving volkomen veranderd. Angst om snel voor fascistisch te worden versleten (we vergeten het nimmer !) weerhoudt ons van goede vaderlandse geschiedschrijving en bezinning op onze oorspronkelijke beschavingsbronnen. Daar waar de linkse kerk de nieuwkomers aanspoort om zich zelfbewust te tonen en dragers van een belangrijke voor onze samenleving zgn. verrijkende cultuur te zijn, daar wordt bestudering en van onze eigen Nederlandse cultuur nog steeds verdacht gemaakt. Griezelig zeker als de woordvoerders van links zijn opgevoed in een andere cultuur.
Het valt mij ook altijd op dat men Nederlanders verwijt niets van de Islam te weten terwijl het gros van de moslims, die zich blijvend in ons land verstigen zich absoluut niet op de hoogte hebben gesteld van de uitgangspunten van het Christendom en de grote verscheidingsvorm ervan in ons land. Waarom zou je ook als je de superieure godsdienst vertegenwoordigt ?
In de HP een stukje gelezen over een VMBO in A’dam West. Had ook in R’dam gechreven kunnen zijn. Slaap maar lekker door !



Je moet geregistreerd en ingelogd zijn om commentaar te kunnen geven...
Rechts boven in de hoek kunt u dit doen.