Gemeentelijke onderwijsbudgetten voor de huisvesting van basisscholen worden momenteel niet geoormerkt waardoor aanzienlijke bedragen in andere potjes verdwijnen. Adviesbureau HEVO vindt de huidige situatie onwenselijk en heeft daarom de noodklok geluid.
Volgens HEVO zouden scholen geldstromen voor huisvesting meer zelfstandig moeten beheren. Ook de PO-raad, de branchevereniging voor het primair onderwijs, klaagt al jaren dat geldstromen niet op de juiste plaats terechtkomen. Via het gemeentefonds krijgen basisscholen jaarlijks 1,4 miljard euro. In 2009 en 2010 is hiervan 550 miljoen verdampt. Het oormerken van de onderwijsbudgetten zou misverstanden tussen de gemeente en de scholen moeten voorkomen.
Leefbaar Rotterdam raadslid Marijana Zivanovic wil weten of de wethouder op de hoogte is van dit probleem en wat de situatie is in Rotterdam. Daarnaast wil ze weten of de wethouder het oormerken van onderwijsbudgetten een goede oplossing vindt en welke andere maatregelen de wethouder gaat nemen om ervoor te zorgen dat het geld voor huisvesting op de juiste plaats terechtkomt.
Oormerken .... goed idee, maar dan wel de gepakte zoekmakers.
Geld verdampt natuurlijk niet… de vraag is waar dat geld wel heen gegaan is…
Als het i.p.v. naar bakstenen naar beter onderwijs gaat, bijvoorbeeld door meer leraren aan te nemen, lijkt het me juist een positieve ontwikkeling.
Toch?
Het reservekapitaal van de scholen en instituten in het onderwijs bedraagt miljarden en dat is bekend !!!!
Even off topic over recht, want krijgt het wel zijn beloop?
Wanneer komt Jack Wouterse voor de rechter, die het nodig vindt om ambtenaren te beledigen en in gevaar te brengen en daarna via bevriende (lees linkse) media nog een aantal malen te beledigen. Legt hem gezien zijn voortdurende verschijnen op de t.v. (het zapmoment) geen windeieren.
We gaan toch voorkomen dat dit in de doofpot gaat?
We kennen ondertussen de instelling van een deel van het O.M. lees via het archief mijn column van 26-11-2010 : Ternauwernood ontsnapt.
Het kan toch niet dat er zo met twee maten gemeten wordt?