woensdag, december 28, 2011


Laat uw stem horen voor gratis OV voor 65+!

Het stadsbestuur (PvdA, VVD, CDA en D66) wil dat gratis openbaar vervoer straks alleen nog beschikbaar is voor ouderen met een inkomen dat niet meer dan 110% van de AOW is. Leefbaar Rotterdam vindt dit onacceptabel. Ook de ouderen die iets meer te besteden hebben, hebben het namelijk niet breed. Hun mobiliteit dreigt hierdoor in het geding te komen. Daarom is Leefbaar Rotterdam een handtekeningenactie gestart. Lees meer over deze actie en laat uw stem horen op: Laat je stem horenvoor gratis OV 65+!




Door Ronald Buijt op 2011 12 16

Oproep aan alle mensen die Leefbaar Rotterdam én het gratis OV voor ALLE 65+ een warm hart toedragen :

We hebben duizenden flyers laten drukken. Deze moeten verspreid worden bij alle ouderen in Rotterdam. Wil jij helpen om binnen jouw deelgemeente wat flyers bij oudere Rotterdammers in de bus te gooien ? laat dit dan zo snel mogelijk weten aan mij.

Ik zorg dat de flyers bij jou worden afgeleverd .

SAMEN GAAN WE HET GRATIS OPENBAAR VERVOER REDDEN VOOR DE MENSEN DIE ROTTERDAM HEBBEN OPGEBOUWD !!

Email naar :


Door Advocaat op 2011 12 28

Zijn dat niet dezelfde mensen waarvoor de jongeren pensioen en/of AOW moeten opbrengen? Snap dit echt niet…


Door Henk Rotterdam op 2011 12 29

ADVOCAAT,
Vergeten dat velen van hen daar al die jaren “vette” premies voor hebben betaald.
Dat de overheid bij de privatisering nog snel even de kas van het ABP leeg jatte?
Ik sta achter de actie van LR alleen met die verstande dat als iemand naast zijn AOW een vet pensioen ontvangt hij zelf wel het OV kan betalen,dus wel gratis,maar inkomensafhankelijk.
Waarom zou je de vm topman van de ABN als hij in Rotterdam zou wonen gratis OV geven ?


Door Advocaat op 2011 12 29

Henk,
Dat is waar, maar betalen de jongeren van nu niet dubbele premie omdat ze voor de ouderen het een en ander moeten opbrengen en voor zichzelf? Zijn het niet de ouderen van nu die toentertijd voor een systeem hebben gezorgd dat nu inelkaar stort?

Waarom zouden we overigens weer iets inkomensafhankelijk maken als we voor de herverdeling van inkomens de IB hebben? Het OV is al niet te betalen end e kwaliteit is ronduit belabberd, zo wordt het nog duurder. Ik wil geen gebruik meer maken van het OV vanwege de slechte kwaliteit, veel te dure kaartjes en het nazi optreden van de controleurs die zich bij normale mensen eht mannetje voelen en hard optreden, maar bij tuig even niet opletten… End an zal ik toch nog voor het OV moeten betalen omdat een oudere die zijn hele leven heeft gehad om te sparen gratis mee moet kunnen?
Inkomensafhankelijke regelingen zijn naar mijn idee overigens een grote oorzaak in de individualisering van de maatschappij. De overheid zorgt overal wel voor, waarom zouden wij dat dan ook nog als individu doen??? Ik zie dit soort initiatieven als niets anders dan het omkopen van een doelgroep om op een bepaalde partij te stemmen…


Door Henk Rotterdam op 2011 12 29

De jongere betalen een dubbele premie ?
Als men het neemt na de tijd van de invoering van na de oorlog was het bedrag in verhouding velen male hoger dan nu.
ik betaalde 42 jaar premie bij het rijk aan Pensioen en 44,8 aan AOW.
Vroeger had men de leugen bij de overheid dat de AOW voor rekening van het Rijk was.
Toen men echter besloot dat de premie door de ambtenaren zelf betaald moesten worden was er een uitspraak van de raad van state ? dat de salarissen met een gelijk bedrag verhoogd moesten worden omdat de leuze “premie voor het rijk “een leugen was en een verkapte inhouding was.
Wist je trouwens dat de rijksambtenaren altijd bevoordeeld zijn geweest boven de andere soorten ambtenaren,ook met hun pensioenen.


Door Henk Rotterdam op 2011 12 29

Door willem1940 op 2011 12 29

Ik mis nog steeds “aantallen”. Hoeveel procent van de stadsbevolking is bejaard, hoeveel daarvan te “rijk” om gratis in OV te mogen .... àls ze al daarin willen want misschien zijn er ook in Rotterdam wel (veel?) ouderen die zoals ik een oplossing hebben geregeld om zo lang en zo veel mogelijk uit O.V weg te blijven .... en: wat kost het extra aan administratie/mankracht/ambtenaren om dat “rijke” aandeel(tje?) uit te splitsen .... ?


Door Mr. Miyagi op 2011 12 29

Ik ben ook niet erg gecharmeerd van nivelleren. Ook denk ik, dat de meeste van die 65+ ers van nu, meer vermogen bezitten dan een modale jonge starter op dit moment, ooit zal gaan bezitten…

Onder deze oudjes zitten genoeg on- en of laaggeschoolden tussen, die hun huisje al in de vorige eeuw hebben afbetaald. Hun schaapje zijn op het droge, naast genoeg centjes op hun spaarrekening hebben ze een goed pensioen+ AOW. 

Steek dit geld liever in kansrijke studenten en/ of pas afgestudeerden, zodat zij nog wat voor onze stad kunnen betekenen. Zij moeten namelijk de rekeningen in de toekomst voor de volgende generatie ouderen betalen.


Door willem1940 op 2011 12 30

@Miyagi:

Je vergeet wel dat eigen woningbezit onder grote willekeur door Gemeenten steeds zwaarder wordt belast (WOZ) en dat de waardeschattings-grondslag bovendien door het Rijk wordt losgelaten op je “inkomen” voor belasting.

Daarbij zijn de pensioen-uitkeringen al enige jaren totaal achtergebleven (geen indexering) bij de loon-ontwikkelingen en gaat op het restant nog eens over een jaar 5-10% gekort worden.

Allemaal voor Griekenland en de EU/euro.


Door Mr. Miyagi op 2011 12 30

@Willem

Wie zijn huis afgelost heeft en van 1.700 EUR netto niet kan rondkomen.... Tja dan ligt het toch echt aan jezelf.


Door Henk Rotterdam op 2011 12 30

Ik vraag me af in op welke planeet Mr Miyagi verblijft ?
Alles is de schuld van de de andere en zolang ZIJN zaken en bezit maar goed gaan kan de hele maatschappij de pleuris van hem krijgen.
Misschien eens goed om het verhaal van het “vrouwtje van stavoren” eens te bestuderen!!!!


Door Mr. Miyagi op 2011 12 30

@Henk

Planet earth.

Eigen familie eerst, dan ik.

Mijn zaken en goederen, zijn mij erg dierbaar. Daar heeft iemand hard voor gewerkt.

Ik vind het inderdaad grote onzin, dat ik moet betalen voor zaken, waar ik helemaal niet voor gekozen heb en/ of achter sta.

Dat jij dit zogenaamde ongepast gedrag vind, heb ik schijt aan.

Eigen verantwoording eerst!


Door Henk Rotterdam op 2011 12 31

Eigen verantwoording eerst!

Je bedoelt “ikke en de rest kan stikke”.


Door willem1940 op 2011 12 31

@Miyagi:
Het lijkt alsof we langs elkaar heen praten.
Het blijft mijn indruk dat de ouderen onevenredig worden geplukt.

De geplande pensioenverlaging van 5-10% gaat mij dubbel treffen want valt samen met het opgebruiken van extra-gespaard geld over de eerste 10 pensioenjaren en de plaatselijke WOZ-grondslag hier heb ik vanaf het begin al nooit in verband kunnen brengen met een bedrag dat iemand ooit voor mijn huis zal willen neerleggen.

Was het maar zo dat de gemeentelijk getaxeerde waarde tevens een vast BOD was .... dan zou men wel voorzichtiger taxeren/aanslaan, voordat de Gemeente eigenaar wordt van een groot aantal woningen die hun geschatte prijs nooit opbrengen.

http://www.eigenhuis.nl/forum/posts/list/518.page

http://www.volkskrant.nl/vk/nl/2680/Economie/article/detail/1017276/2010/08/19/Vijf-vragen-over-verlaging-pensioenen.dhtml

http://www.powned.tv/nieuws/binnenland/2011/12/rechtszaak_om_verlaging_pensio.html


Door Mr. Miyagi op 2011 12 31

@Willem

Zelf heb ik de indruk, dat men het politiek niet aandurft om de aow te verlagen, maar ze weten wel dat er bij jouw doelgroep “iets” te halen valt.

De NL staat steelt onder het motto “belasting” en pompt vervolgens het geld rond om te nivelleren. Bah vies woord..

Belasting= diefstal en dat vind ik in dit geval zeker niet kunnen. Inkomstenbelasting, gemeentebelasting, overdrachtbelasting, successierechten.. Nu nog geboortebelasting, kinderbelasting en sexbelasting en de Eurocrisis is opgelost.

Het op deze manier bestelen van ouderen, vind ik al helemaal niet kunnen.

Mijn idee over de woz waarde, is dat dit een verkapte manier is, om alsnog hardwerkende/ spaarzame burgers een naheffing op te leggen. Zeg maar gerust van achteren neerhalen.

Privaat bezit is vloeken in de linkse kerk, dus straffen ze het af met creatieve ideetjes. Jaren geleden, dan praat ik over 1994, was de woz waarde, van het huis van mijn ouders 160.000 NLG. De werkelijke waarde bij de verkoop betfrof 220.0000 NLG bij de verkoop.

Sinds 2002 heb ik begrepen dat de landelijke woz waarde, aardig in de buurt is gaan zitten van de verkoopwaarde. In sommige gevallen neemt de belastingdienst zelfs een voorschotje en overstijgt de woz waarde de werkelijke waarde ruimschoots.

Maar ik blijf erbij, dat wie niet van 1.700 EUR netto kan rondkomen, zelf een probleem heeft. Dan wordt het toch echt eens tijd om niet boven je eigen stand te leren leven.


Door Mr. Miyagi op 2011 12 31

@Henk

Ik investeer mijn tijd en geld graag in het verdienen/ besparen van centjes. Andere mensen zijn weer meester in het uitgeven.


Commentaar pagina 1 van 1 paginas

Je moet geregistreerd en ingelogd zijn om commentaar te kunnen geven...
Rechts boven in de hoek kunt u dit doen.