Daklozen uit de regio zijn vanaf 1 januari niet meer welkom in Rotterdam. Wethouder Marianne van den Anker gooit de deur van de opvang ook dicht voor illegalen. Het voornemen van de wethouder is tegen de wens van medewerkers van het Leger des Heils en het Centrum voor Dienstverlening. Zij vinden dat elke dakloze hulp moet krijgen.
Alleen dak- en thuislozen die binding met de regio Rotterdam hebben, kunnen begin volgend jaar een pasje voor opvang krijgen. Wie twee van de afgelopen drie jaar in Rotterdam heeft gewoond, mag zich inschrijven. Met pasjes wil de gemeente Rotterdam het shoppen van daklozen bestrijden.
Wethouder Marianne van den Anker: ,,Nu krijgen we nog cadeautjes uit Groningen met een briefje erop: Veel plezier in Rotterdam. Maar die mensen vangen we niet meer op. Desnoods brengen we ze zelf terug.’’
Ook daklozen uit bijvoorbeeld Brielle, Schiedam, Spijkenisse en Vlaardingen zijn niet meer welkom in Rotterdam. ,,Deze regio’s hebben jaren geld gekregen voor dak- en thuislozen. Het wordt tijd dat zij hun eigen opvang regelen.’’
Wie toch aanklopt in de grote stad mag één nachtje in de crisisopvang blijven. ,,Maar daarna zoeken we direct contact met de centrumgemeenten waar ze thuishoren.’’
Centrumgemeenten zijn de steden die geld krijgen voor de opvang in hun eigen regio. Rotterdam vangt daarom wél mensen uit Albrandswaard, Ridderkerk, Capelle en Krimpen aan den IJssel op.
Peter de Jong, wethouder van Spijkenisse, is verbaasd dat de Rotterdamse plannen voor het pasjessysteem al zo vergevorderd zijn. ,,We hebben begrip voor de problemen van Rotterdam, maar dat hadden we liever samen opgelost. Nu is dit een éénzijdige actie van Rotterdam, gepleegd zonder overleg.’’
llegalen zijn straks in Rotterdam ook nergens welkom. Nu staat de deur van de Pauluskerk nog open, maar straks mag ook de kerk geen illegalen meer opvangen. ,,Wij voeren rijksbeleid uit,’’ zegt de Leefbaar-wethouder.
Zwerfjongeren, jonger dan 23 jaar, en vrouwen die het slachtoffer zijn van huiselijk geweld, mogen wel overal aankloppen. Ongeacht waar zij vandaan komen.
Bron: AD