
D66 is inderdaad vernieuwend dacht ik toen ik regent A.P. uit Wageningen “echte liberalen” hoorde oproepen om Geert Wilders te boycotten. Dat is zeer vernieuwend. Anderhalf miljoen kiezers negeren en hen als onfatsoenlijk afficheren. Voor de goede orde de verhoudingen liggen landelijk minder extreem dan in onze stad. Landelijk heeft D66 toch nog 40% gekregen van het aantal dat op de PVV heeft gestemd.
Erger is dat met zo’n oproep Wilders en zijn groeiende aanhang worden gedemoniseerd. Naast homo’s en joden worden natuurlijk nu ook vertegenwoordigers van de PVV binnenkort bedreigd door het Noord Afrikaanse straatschoelje. Ondanks de wetenschap dat in islamitische en extreem linkse kringen zeer veel gewelddadige types zijn die menen het recht in eigen hand te moeten nemen, blijven regenten als P. hun vuil spuien. We kennen allemaal de schofterige Anne Frank opmerking die de tegenwoordige burgervader van Nijmegen - benoemd uiteraard - over Pim heeft gemaakt.
Dat A. P. uit Wageningen zeer selectief in zijn verontwaardiging is ontgaat hem. Hij heeft kritiek op de woordvoerder van de anderhalf miljoen verontruste Nederlanders en die kritiek gaat hem over het uitsluiten en over één kam scheren van een bevolkingsgroep. Hij blijft dat herhalen ondanks de voortdurende beweringen van Geert dat hij zich uitsluitend richt op de intolerantie van de politieke islam. Dat hij juist pal staat voor de tolerantie en voor de Nederlandse normen en waarden die onder druk staan van die politieke islam. Dat alles deert A.P. uit Wageningen niet. Hij negeert het want bij het serieus nemen van Geerts uitspraken verliest hij zijn belangrijkste politieke wapen en daarom doet hij of zijn neus bloedt en gaat verder met zijn gevaarlijke spel. Een paar ongelukkige uitspraken van Geert maken hem voor altijd persona non grata in de ogen van die nep democraat.
Merkwaardig want hij heeft geen enkel bezwaar tegen de ex politieke delinquenten, die een groot deel van hun politieke leven hebben gedweept met Breznjef, Ulbricht, Pol Pot, Mao tse Toeng en hoe dat tuig verder mag heten.
Zonder aarzeling is hen vergeven dat ze ooit concentratiekampen, massamoord, genocide, onderdrukking en het schenden van alle mensenrechten in de naam van Marx hebben gepropageerd of op zijn minst hebben vergoelijkt.
De Turkse leider die het in zijn hoofd haalt om de zwaar getroffen Armeniërs nogmaals te dreigen met uitzetting wordt niet veroordeeld; sterker nog uitgenodigd om lid van de EU te worden, maar Geert is slecht omdat hij zo’n man het predicaat “mafketel geeft.
Met Geert mag niet gesproken worden, maar met Hamas en islamitische leiders die de Holocaust ontkennen wel! Die staan boven kritiek verheven. Het kan bijna niet hypocrieter en is waarschijnlijk onderdeel van het door islamitische fundamentalisme opnieuw aangewakkerde antisemitisme (lees de Koran en de Hadith!!) waarin de moraalridders kritiekloos meegaan.
In onze stad zijn de horigen van A.P. uit W. braaf in zijn voetsporen getreden. Ik hoorde de voorzitter openlijk twijfelen aan de morele standaard van iemand – lid van Leefbaar Rotterdam - die zijn hele leven voornamelijk heeft besteed aan het opvangen en opvoeden van ontheemde kinderen waarvan het grootste deel allochtoon is. De vooroordelen spatten er van af. Je bent van Leefbaar dus je deugt niet!
Jezelf moreel superieur verklaren en ondertussen barsten van de vooroordelen en demoniseren.
Wat niet deugt, is je uitgeven als vernieuwend en het enige progressieve college dat - wetenschappelijk bewezen - grote vernieuwing op bestuurlijk gebied heeft bewerkstelligd geen kans geven en in zee gaan met conservatieve “op de winkel passers” die op twijfelachtige wijze de grootste zijn geworden. De grote overwinnaar Marco negeren, tegen een burgemeestersreferendum stemmen en het geldverslindende bestuurlijke fossiel dat deelgemeente heet ongemoeid laten.
In 44 jaar heeft dat “vernieuwende” en “verfrissende” D66 maar één ding bereikt: Vele leden zijn moeiteloos opgenomen in de regentenklasse!
Ik blijf maar zoeken naar dat stukje van Ronald Buijt!!
Want dat was ook echt vernieuwend en verfrissend!!!
Ach Ronald het tekent de arrogantie van links(D’66-PvdA-GL-SP en de CU verdiend ook al bijna een plaatsje in dat rijtje) dat ze zo sellectief in hun verontwaardiging zijn. Al deze partijen beweren inderdaad dat de Partij voor de Vrijheid mensen uitsluit. Nou ik heb nog nooit gehoort dat Geert of de zijnen zoiets ooit hebben gezegd.
Column prof. Ellian:
Maya Das een heel goeie van Prof Elian:P
Nou Ronald, het is toch zo dat in het verleden D66 een aantal malen net als Gr.Links, deel heeft genomen aan colleges net als CDA, VVD. Die colleges uit het verleden voor 2002 terug tot jaren 80, hebben er toe bij gedragen dat R.dam geworden is tot wat het is.
Wie dan D66 invloed als vooruitstrevend, vernieuwend te bestempelen heeft last van een selectief geheugen, nou wat dat betreft zijn D66.ers net zo als de rest.
D66 heeft vanaf 1966 een aantal personen die zgn. vernieuwingsgezind waren leuke banen bezorgd, (schijn)heilige van Mierlo voorop
Dick Tommel bijv. langdurig kamerlid, staatssecretaris V.H., tegenwoordig dikbetaald lid Raad van Toezicht ComWonen, vroeger jaren 60/70 pleitte, prees Linkse Dick openlijk de zegeningen van het Oost-Duitse model , m.n. de gestapelde hoogbouw, bijv Bijlmer , maar ook het Pendrecht model ontwikkeld door Lotte Stambee, oostduits-architecte. Nou de problemen die dat soort woningbouw/wijken veroorzaakt zijn bekend.
Wat te denken van Thom deGraaf, benoemd burgervader van Nijmegen. Tja, bij de laatste verkiezingen waren de D66 veelverdieners om de haverklap op tv om de aanvallen van Pechtold te ondersteunen, geen v.d. journalisten die even de moeite had genomen om naar het curleum-vitea te kijken, of weten ze het wel.
Nou, ja in R.dam gaat D66 weer lekker meedoen in het college en o, o, wat zal R.dam daar op vooruit gaan.
Alle politiek partijen behalve Leefbaar zijn schuldig aan de specifiek R.damse situatie, daarom krijg ik de kriebels als ik denk aan colleges/landsregeringen met deze partijen.
Mvg. Cok.Nieuwenhuizen
Wat zijn de leefbaren zure personen zeg.
De “paar ongelukkige uitspraken van Geert” worden gebaggetelliseerd.
De houding van andere partijen om altijd open te blijven staan voor andersdenken wordt gecriminaliseerd.
Maar ach. Ga lekker door met polariseren. Polariserende politici marginaliseren zichzelf op langere termijn.
D66, de enige club waar iki ooit een tijdje (omstreeks een jaarwisseling) idealistisch-duur lid van was, vind ik een zooitje schijnheilige en onbekwame kneuzen, die hun “speerpunt” (referendum) toen de kans daar was. inleverden tegen wat meer zilverlingen in de bodemloze onderwijs-managers-put.