
Het Rijk onderkent een ernstig probleem. Marokkaanse criminelen. Het zijn er veel en ze vallen in herhaling.
Het Rijk geeft ons daarom 5 miljoen extra om die criminaliteit te voorkomen en herhaling, recidive, te voorkomen.
Voor de vorm geeft het ministerie hier nog targets bij. Zoals de huidige recidive van 60% naar 50% omlaag krijgen voor 1 jaar in een selecte groep van 200. extra budget bijna 2 miljoen. Ja das 1 fte minimumloon per crimineel.
De probleem onderkenning is echter wel juist. En de vraag aan de gemeenteraad is dan ook of wij met die 5 miljoen de criminaliteit en recidive onder Marokkanen flink kunnen verlagen.
Om die vraag te beantwoorden moeten we kijken naar hoe het college voorstelt dit geld te gaan gebruiken.
A.
bijna 2 miljoen om 200 jonge Marokkaanse criminelen te voorzien van een case-manager.
De taak van deze casemanager is om samen met de jongere en zijn ouders/verzorgers een plan van aanpak op te stellen op de verschillende leefgebieden. Ook voor de uitvoering van dat plan is hij, samen met de jongere en ouders, verantwoordelijk.
B.
1,1 miljoen om 240 marokaanse risicojongeren die een of meerdere malen contact met politie hebben gehad, intensieve persoonlijke begeleiding te geven vanuit de deelgemeenten.
C.
400.000 om 100 stageplaatsen per jaar te creëren, bij voorkeur op lokaal niveau en die zullen aansluiten op de behoeften van de Marokkaanse jeugd wanneer het gaat om het vinden van een geschikte stageplaats.
D.
400.000 voor gezinscoaches.
E.
400.000 om Marokkanen aan te nemen bij de politie omdat de Marokkaanse jeugd wel naar hun luistert en omdat deze Marokkanen dan de politie kunnen vertellen hoe ze met Marokkanen moeten omgaan.
F.
140.000 voor een coördinator bij justitie, 240.000 voor een coördinator bij de gemeente.
G.
20.000 voor Marokkaanse broers die dan samen met de Marokkaanse vaders gaan patrouilleren over straat.
H.
180.000 euro om 120 basisschool Marokkaantjes door HBO studenten te laten helpen met huiswerk (op vrijwillige basis neem ik aan)
I.
120.000 om postief nieuws en empowerment over goeie Marokkanen te brengen, zonder dat nog duidelijk is hoe of wat.
Dat is het lijstje.
De voorgestelde maatregelen zijn:
-versplinterd
-duur t.o.v van beoogd resultaat
-soft
-zelfs ongewenst waar geld uitdrukkelijk wordt uitgetrokken om Marokkaanse criminelen en straatterroristjes met
-Marokkaanse politie
-en Marokkaanse vaders
-en Marokkaanse broers
te gaan aanpakken;
hoe kan onze handhavingmonopolist beter haar onmacht aangeven?
Het doet me denken aan Noord waar specifiek vrouwen ingezet moesten worden om Marokkaanse jeugd rustig te houden, omdat mannelijke agenten meer agressie uitlokten bij de groep in kwestie;
dat dat zo is weet ik, het zei zo, maar om te buigen voor die realiteit is: onmacht en de marokaantjes in kwestie een gevoel van macht geven en dus aansporen in hun gedrag..
al jaren zijn buitensporig veel Marokkanen crimineel en overlastgevend, al jaren werkt de softe aanpak niet, en wat doen we nu weer? Nog meer softe aanpak.
De echte oplossingen zijn:
-langer straffen, dan zijn ze veel langer uit de relatie, dus minder criminaliteit.
-Zorgen dat het onmogelijk is je hoofd boven water te houden met criminaliteit en/of economische inactiviteit.
-Zorgen dat de politie agressiever optreed en methodieken gebruikt als uitlokking om straatterreur en criminaliteit qua pakkans niet meer rendabel te maken.
Ik ga hier echter geen pleidooi houden wat toch aan dovemans oren gericht is.
Laat ik het daarom proberen over een wat mildere boeg….
Om te oefenen in constructief oppositie voeren zullen we maar zeggen….
Niet hameren op knuppelen..,
maar op helpen..,
zoals de linkse meerderheid van deze raad het graag ziet.
Want heel de raad wil deze jongeren op het recht pad helpen. Het zou goed zijn als de raad beseft dat geld in recidive bestrijding stoppen nadat de straf al uitgezeten is per definitie al niet optimaal is. Zeker niet bij jeugdige daders. Optimaal gezien zou de straf de dader genezen moeten hebben van zijn criminele afwijking.
Zosnel de discipline uitgeoefend door toezichthouders, in de gevangenis, wegvalt bij vrijlating, zal de jongere terugvallen in zijn eigen gedrag en criminele kring.
Geen case-manager of traject gaat daar grote verandering in brengen.
Het gebrek aan moraliteit en opvoeding van de jongeren in kwestie is nog steeds aanwezig en de druk van een hulpverlener kan nooit op tegen de druk van een dubieuze vriendenkring.
The odds are against succes.
Wat betreft recidive voorkomende aanpak zou het veel beter zijn te beginnen op het moment dat de jongeren uit zijn vrijheid wordt gezet (cq veroordeeld wordt).
Iedereen in de raad kent het heropvoedinginstituut den Engh wel. Leefbaar is misschien meer gecharmeerd van harde pedagogische aanpak, en de pvda misschien meer van het motto van de Engh: niet opsluiten maar opvoeden.
De Engh heeft zeer lage recidieven cijfers (ergens in de buurt van de 10%).
En het heropvoedingtraject wordt doorlopen terwijl de jongeren hun tijd uitzitten. Minimaal 1,5 jaar, maar onze partner het OM en justitie zou daar uiteraard mee kunnen helpen.
Het is duur, maar het heeft bewezen succesvol te zijn.
Ja…, er is enige scepsis, maar de kanzen op succes zijn hoe dan ook vele malen groter dan recidive proberen te voorkomen door de nu voorgestelde aanpak.
Die 2 miljoen om 200 Marokkaanse draaideurcriminelen fresh out of jail van een casemanager te voorzien zal slecht besteed geld zijn.
Beter is om dit geld te besteden aan heropvoeding buiten hun sociale milieu, terwijl ze toch hun vrijheid is ontnomen. In bijvoorbeeld de Engh. Misschien kan je met die 2 miljoen dan maar 50 criminelen aanpakken, maar wel met een recidive cijfer wat 5x lager ligt dan nu als resultaat.
Ik wil de raad dan ook voorstellen het college te vragen het mogelijk te maken om minimaal 1 miljoen euro van dit geld te bestemmen voor bekostiging heropvoeding in een instituut als den Engh.
De motie werd helaas alleen ondersteunt door Leefbaar Rotterdam
Voor 5 milj. kan je heel wat knuppels kopen. Veel effectiever in het het gebruik ook. En hoeveel one-way tickets kan je er wel niet voor kopen? Is ook heel effectief.
antillianen sturen we terug, marrokanen geven we geld
iets klopt hier niet.........
Ze zij toch zo trots op hun twee nationaliteiten. Pak ze de nederlandse nationaliteit af en stuur ze terug, met ouders, broers en zusters. Besteed geen geld aan heropvoeding, koop er enkele reizen Marokka voor.
@rob,
Als de raad niet eens voor heropvoeding stemt in gesloten inrichting, wat denk je dan dat ze van jou voorstel vinden?
Echt ongelooflijk dat deze chantage toch blijft lukken.
Waarom niet extra politie ingehuurd, maar dan politieagenten die optreden (zoals in Marokko b.v.)
Het instituut van de Marokkaanse vaders en hulpverlenenrs is mij al decennia een doorn in het oog. Waarom worden Marokkanen zo opgevoed dat ze alleen naar Marokkanen luisteren.
Uiteraard wordt mag je zoiets niet zeggen van de Linkse Kerk want dan veroorzaken we het zgn. wij-zij denken.
Volgens mij - en dat zal ik blijven zeggen - constateren we het alleen!
Als het allemaal niet zo triest was, zou je er om hebben kunnen lachen.
-Zorgen dat het onmogelijk is je hoofd boven water te houden met criminaliteit en/of economische inactiviteit.
Hoe? Korting uitkering?
nee, de criminaliteitsinkomstenbronnen (mooi woord voor scrabble trouwens) aanpakken.
de wietplantage opruimen op kosten van de eigenaar, verslaafden helpen af te kicken, de handel in nepmerken harder aanpakken enzenzenz
vergaande verkeerscontroles ivm drugsrunners, gebiedsontzeggingen en HANDHAVING van de wetten.
dan hebben we een klein kansje dat het lukt
@benno
Zoals frans deels al zegt:
-waar het mogelijk is via slimme of scherpe of totaalcontrolles criminaliteit aan te pakken: doen.
-waar het niet mogelijk is en het niet moreel verwerpelijk: legaliseren.
-uitkering alleen als je er voor werkt.
-straffen opschroeven zodat de winst: verlies afweging voor de crimineel niet meer gaat lonen.
Ja we gaan ze het weer behoorlijk lastig maken. We gaan ze bekogelen met geitenwollenharensokken.
Als je echter nadat je je hele leven gespaard hebt voor een aanvulling op je pensioen komt Wouter B. je nog even beroven. Althans dat is zijn goede voornemen. Dus het kan wel stevig, maar ja uiteraard weer op het verkeerde gebied.
Inderdaad Dercks,
[cynisch]
Bij afnemende inkomsten door vergrijzing blijven ontwikkelingshulp en socio-culturele subsidies makkelijk te financieren op lange termijn: mensen moeten gaan gewoon langer gaan werken.
[/cynisch]
Eh, sorry dat ik hier even de pret moet drukken, maar de cijfers als gehanteerd zijn gebaseerd op verdachten, niet op criminelen. Je weet wel, hetzelfde verschil als tussen veiliger voelen en daadwerkelijk veiliger zijn. En let een beetje op je spelling Victor, anders maar een inburgeringscursusje volgen dacht ik.
Eh, sorry dat ik hier even moet corrigeren. Gaat het hier niet om recidivisten? Eh, je weet wel, hetzelfde als ............
Ik was op koninginnedag weer eens een keertje in de stad, op de binnenweg lopend langs alle kleedjes e.d. liep ik me weer behoorlijk druk te maken over het machogedrag van de mannen en jongens die deze kant van onze stad bevolken, vrolijk werd ik er niet van , ten eerst dat mijn dochter 25 jaar en blond(kan zij niks aan doen ) allerlei smerige opmerkingen naar haar hoofd kreeg van gasten die over deze weg in BMW s en Audi rijden , marokkantjes van tussen de 20 en 30 jaar , hoe komen zij aan die auto s ze rijden keihard over de straat raampjes open en maar stoer doen , wordt deze jongens door de politie niet gevraagd hoe zij aan die auto komen? want als ze in zo n auto rijden waarom zouden wij dan zoveel geld aan ze moeten besteden? ik snap hier niks van dat dit nog steeds kan, mijn middag was al vergald en ik nam de metro naar zevenkamp maar weer , dan zie ik het temiste niet meer maar er zit hier nog steeds iets goed fout .
Of is de politie soms bang om deze gasten aan te spreken? ze zijn n.l. nooit alleen , altijd met een groep, waarschijnlijk omdat individueel niks voorstellen? en in de groep kan je je bewijzen met een mooie auto en gouden kettingen. Ik weet ook wel dat het drugsgeld is en dat weet de politie ook , waarom wordt daar dan niet harden ingegrepen? begrijp er niks van.
Carla, die marokaantjes en turken die wonen minimaal tot hun dertigste bij hun ouders, omdat ze pas het huis mogen verlaten als zij de ware vrouw hebben gevonden of gekregen om mee te trouwen. Als ik tot mijn dertigste bij mijn ouders had gewoond dan had ik wel 3 bmw’s kunnne hebben en een audi a3 erbij. Daarnaast investeren ze meestal met de gehele familie in zo’n BMW ALi-editie.
Insallah!
Ach ja, keurige jongens dan, goh dan zie het misschien verkeerd?maar de jongens die ik zagen waren nog lang geen 30 hoor.
Als je per sé een bevolkingsgroep wilt zwartmaken zul je het op zijn minst moeten kunnen spellen. Anders blijft het gekleuter.
tikfoutje moet kunnen
Eh ... zoiets als geleuter? Geleuter wat jij schijnbaar uitgevonden lijkt te hebben.
@carla,
lees mijn eerdere weblogs “opstelten en preventief fouilleren” en “antilliaanen conferentie” svp als je wilt weten wat de reden is dat de politie zich zo coulant gedraagd tegen die jongens.
Heeft alles te maken met zogenaamd effectief wil optreden van politie. Op korte termijn mag conflictmijding misschien effectief zijn, maar de politie en half nederland vergeet dat op lange termijn het desastreus is.
Grootste bron van mijn frustratie ongeveer die machoboys and sociaal geterroriseer enerzijds en reactie politie,justititie en links anderszijds.
Ga ik lezen , Victor
o ja, “blondjes als appeasement” gaat er ook over.
lijkt een favouriet onderwerp te zijn mijnerzijde.
Er is m.i. maar een remedie. Handhaving van de wet. Zonder aanzien des persoons.
5 miljoen, zijn ze nou helemaal van God los.
Paar’len voor de zwijnen gooien!!
Vooral ten faveure van de subsidiefabriek en hun vazallen.
De klimaatsverandering zorgt ook hier dat we vanzelf in een grote zandbak belanden.............................
Waar blijft GVD de subsidie voor Suri’s,Cabo’s, Bulgi’s, Polakken en Roma’s?
Dit is pure Discriminatie!......
Hebben ze niet eens in de gaten Frans.
Hoe wordt ik slaaf van criminele Marokkanen? Hoe meer je ze bezighoudt, hoe minder tijd ze hebben om te solliciteren en te werken. Maak er maar een aparte groep van, stigmatiseer maar. Dan wordt de rest vanzelf wel crimineel. Geen baas wil dan toch nog een Marokkaan? Stakkers daar in Den Haag.
en terwijl de marrokanen dansen op de graven in auswitsch, vermeld de krant dat het de marokanen waren die in de oorlog zo goed hun best deden in spanje en italie...........
dus niet eens respekt voor hun eigen slachtoffers.
overigens vermeldde die krant niet hoeveel andere nationaliteiten goed hun best deden, of wie er de as mogendheden goed hielpen.
En zo blijkt dat de knuffelmarokkanen van Cohen nog steeds bestaan. Alleen de knuffelmarkt breidt zich uit als een olievlek. Hoop dat er vanuit de marokkaanse gemeenschap wat tegenover staat. Respect voor normen en waarden van het land waarin zij wonen. Dat zal dan als een sneeuwbal (kunnen) werken en integratie van beide kanten bevorderen.
en diezelfde knuffelmarokanen voetballen dalijk weer met kransen…
Hoop wel dat ze dan adequaat aangepakt gaan worden.
De eerste die aan mij een foto kan produceren met dansende Marokkanen (dus niet “marrokanen") op graven in Auschwitz (dus niet “auswitsch") ga ik persoonlijk voordragen voor de Nobelprijs voor de Vrede.
ohthedrama,wat ben jij voor een mens?wie ben je eigenlijk, wat jij beweert is echt onder de gordel.\, kan niet . punt uit.
Ohthedrama (Sonja) is een typische Holocaust ontkenner. Die zeuren altijd om foto’s waar je de nazi’s de joden daadwerkelijk ziet vergassen. En zolang die foto’s niet boven water komen, zijn volgens hen de Amerikanen schuldig aan die gore massamoord.
Victor. Het voorstel en jouw tegenvoorstel, heb ik gelezen.
Of de Engh of Glen Miller echt zulke geweldige resultaten boeken, waag ik te betwijfelen. Duidelijk is wel dat die weg peperduur is.
Is de gevangenis trouwens ook. Dus dat lijkt mij alleen geschikt voor de harde criminele kern.
Wat mij altijd opvalt bij dit soort voorstellen, is dat de vaak linkse bedenkers zich zo weinig echt verdiepen in wetenschappelijke literatuur en effectmeting.
Geheid komt men met voostellen om een pot met dure hagel af te schieten zonder eigenlijk echt onderbouwing.
Een onderzoeker van de Marokkaanse huftertjesproblematiek als socioloog Wehrmeyer (meer dan 20 jaar)kwam nog niet zo lang geleden tot de conclusie, dat heropvoeding in Marokko echt het beste is. Wel met kans op terugkeer, dan.
Tegen Marokkaanse buurtvaders heb ik ook al niets. In een overgangsfase kan zoiets best nuttig zijn.
Moeten wij ze nu thuis laten zitten of wat zinvols laten doen in bij voorkeur een andere buurt? Mijn voorkeur gaat zeker uit naar het eerste. Combineer dit dan weer bijvoorbeeld met een cursus Nederlands voor de vaders.
Mijn hoofdpunt is Victor, dat je eens door moet vragen naar effectmetingen van dit soort peperdure plannen. Heeft de gemeente eigenlijk de echte expertise wel? Ik heb daar zo mijn twijfels bij.
Victor Reijkersz:
Doe rustig aan man.
Als je zo doorgaat wordt je nog uit de partij gezet. Zoals de heer Smits van Nieuwrechts.
Je komt bij mij extreem racistisch over.
Doe toch normaal.
Pim Fortuyn was helemaal geen racist. Integendeel.
En figuren zoals jij haatte hij intens.
Ik weet uit eigen ervaring dat Pim Fortuyn zich buitengewoon hulpvaardig opstelde tegenover allochtone studenten.
@simsir,
Het gemak van je beschuldigingen is treurig. Vooral het feit dat je zonder enige onderbouwing op tafel smijt.
Maar vertel… waarom zijn mijn voorstellen racistisch?
Simsir:
Af en toe ben ik kritisch richting Victor, maar om hem rascististisch te noemen gaat wel erg ver.
Victor is af en toe wat gemakkelijk aangaande de verzorgingsstaat. Zal misschien ook aan de leeftijd liggen.
Hij redt het wel en kan zich misschien onvoldoende voorstellen, dat het bij andere mensen wat moeilijker ligt.
Toch waardeer ik zijn enorme inzet. En het zou toch vreemd zijn als alle Leefbaaraanhangers precies hetzelfde over alle punten denken?
Victor pakt in dit draadje een heel moeilijk probleem op. Uiteraard is er een preventieve aanpak (ouders erbij betrekken, harde aanpak schoolverzuim, discipline op de scholen e.d.) gewenst. Toch werkt dat niet altijd.
Terecht stelt hij vraagtekens bij de genoemde maatregelen. Werkt het allemaal wel? Ik vraag mij af of de gemeente wel genoeg expertise heeft en vraag hem dat na te gaan.
Is voor mij ook niet zozeer een ideologische zaak. Gaat mij om de vraag: wat werkt nu aantoonbaar wel en wat niet of minder? Als het college met goed onderbouwde plannen komt, moet Leefbaar dat ondersteunen.
ZIJ MOETEN WEL NU EINDELIJK WEL EENS DIRECT AAN DE SLAG EN EEN EFFECTIEVE AANPAK VAN ALLE STRAATHUFTERTJES, MESSENTREKKERS E.D. LEVEREN! HET POLITIEKE POPPETJESGEDOE HEEFT NU WEL LANG GENOEG GEDUURD!
@abdul,
Je hebt gelijk. wat je ook denkt, het moet op effect gecontrolleert worden.
We weten in ieder geval dat de recidieve van de jongere (niet spec.maroc) 60%.
Echter het wordt lastig bij het onderzoeken van welke maatregel nou hoeveel daar aan bijdraagd. Hoe ga je bijvoorbeeld onderzoeken wat het effect is van de marokaanse vaders? Was is het effect van de gezinscoach? Wat is het effect van de trommelaars? Het probleem met dit soort “integraal”, lees: versnipperd, beleid is dat je het eindresultaat wel goed kan meten, zoals met alles, maar niet zo zeer welke van de X hulpverleners die zich er tegen aan bemoeid precies wat doet.
Of wat de recidieve zou zijn als we helemaal niks zouden doen? (de nulmeting
)
Victor, je geeft precies aan hoe moeilijk het is. Ik heb daar onder meer als controller in Dordrecht ook mee gezeten.
Je vraagt je dan af bij alle goedbedoelde voorstellen: wat helpt het nu echt? Wat is de wetenschappelijke basis.
Over het niveau en ook inzet van veel welzijnsmensen ben ik echt teleurgesteld geraakt. Je wordt er bijna depri van als je niet oppast. Veel welzijnsmensen hadden daar ook last van ter hunner excuus.
Ik zou weleens een welzijnsafdeling met echt betrokken economen, praktijkmensen bestuurskundigen, juristen willen zien. En dat ondersteund vanuit de kennis van de wetenschappelijke wereld.
Effectmeting is lastig. Toch moet het zonder door te schieten zoveel mogelijk gebeuren. Soms is het al dan niet gezond verstand met de maatregelen geef ik toe.
Bijvoorbeeld met de Marokkaanse buurtvaders is mijn redenering: geef die mannen een maatschapelijk gewaardeerde baan.
Probeer ze nog wat bij te leren: cursus Nederlands,lassen e.d. Goed voor hun zelfrespect en de maatschappij, lijkt mij zo.
Misschien moet Leefbaar maar eens contact zoeken met zo’n Wehrmeyer, Hans de Boer, Stefan van Eyk en zeker ook jawel mensen uit de allochtone gemeenschappen e.d. om te kijken wat het beste te doen.
Ik waardeer het overigens wel dat je dit soort lastige materie oppakt. Met alleen maar roepen : terug naar Marokko kan je het ook niet oplossen.
Opleiding, opleiding en nog eens opleiden. En dan vooral volgens het principe van de oude Ambachtsschool.
Niet goed en niet binnen een bepaald termijn slagen? Land uit en paspoort inleveren. In principe is dit mogelijk..... Gebeurt elders ook(Denemarken, Australië en Canada)
Moet je eens kijken hoe snel men dan een vak kan leren.
Dit is opnieuw geld weggooien aan allerlei subsidievreters
er is zoiets als groepsdruk.
onder invloed van een groep doet men alle moeite binnen die groep te mogen blijven behoren.
indien bv de leiders van een groepje jongeren zover komen dat zij gaan werken/scholen, is de kans groot dat een gedeelte van de groep het alfa wolfje volgt.
de buurtvaders kunnen toezien, en met ouders praten. Imams kunnen helpen in de preken door te wijzen op de mogelijkheden, een goede, reeele kans moet geboden worden.
bij echt niet willen........tja, ooit houd het goed doen op.
en @ Simsir.
we weten dat Pim van jonge marrokaantjes hield, hij neukte ze geregeld. Als u het van dichtbij weet hoe hij over ze dacht......
LR geeft een vertekend beeld van de werkelijkheid.
OM maakt inmiddels 130.000 dagvaardingen per jaar.
120.000 daarvan gaat naar autochtone blanke Hollanders, met blauwe groene ogen
en
ongeveer 10.000 daarvan gaat naar allochtonen.
Hoe kan LR dit wetend de bewering standhouden dat merendeels van de misdaden door allochtonen worden gepleegd en dat de gevangenissen uitpuilen met negers en Marokkanen?
Ik noem dit hypocrisie bij uitstek.
Dit verklaart ook waarom Pastors door zijn collega raadsleden uit de Rotterdamse raad werd gestoten.
Immers de hypocrieten zin de meet onbetrouwbare debielen die er zijn.
Degene die op LR hebben gestemd hebben er nu al spijt van.
Simsir, je hebt helemaal gelijk, vandaar dat 90% van de gevangenissen vol zitten met die 10% jij aangeeft.
Hoe kom je aan deze gegevens? En zitten hier wellicht parkeerboetes bij?
Nog niet zo lang geleden bezoek aan de schie gebracht. Duidelijk dat wel degelijk groot deel van de gedetineerden van buitenlandse afkomst was.
Mozabel.
Die cijfers zijnafkomstig van OM zelf.
De meste verdachten zijn negers en Marokkanen. 98 % worden na onderzoek van ofiicier van justitie op vrije voeten gesteld omdat beschuldigingen niet stand kunnen houden.
Verder dan paar dagen in de politiecel komen ze niet, waarin ze worden gestopt door racitische en nazistische poltitebeambten, die hoofgstvermoedelijk door misleidende campagnes van extreem rechtse politici zoals Pastors en Sorinson zijn brain washed, beindvloed.
Ik be heel erg benieuwd wat voor onzin Sorinson in zijn boek gaat schrijven.
Eikels hoeven niet rijp te zijn om uit de boom te vallen.
frans groenspaan
Ik denk dat jij degene bent die een opleiding moet volgen, tenzij je een
gepensioneerde analfabeet bent die het allang heeft afgedaan.
De meeste allochtonen zijn veel beter opgeleid en hun persoonlijkheid in alle opzichten uitmuntend gevormd, dan de meeste autochtonen, die even onbeschaafd en kleinzierig zijn als jij.
Simsir, als er volgens jou geen problemen met allochtonen zijn dan zou de logische conclusie moeten zijn dat je er ook geen E 5 mln extra voor uit zou moeten trekken.
Die conclusie trek je niet! Wat ik nogal onfatsoenlijk van je vind, is dat je andere mensen beschuldigd van rasicisme zonder met bewijzen te komen.
Wie doet hier nu aan wij en zij-denken?
Bewijzen zijn genoeg heer Abdoel.
In Nederlands geldend recht wordt geen onderscheid gemaakt tussen allochtoon en autochtoon, welk onderscheid over is genomen van de inmiddels gelukkig ter ziele gegaan apartheidsregime van Zuid Afrika.
De in EVRM en de Nederlandse grondwet verankerde grondrechten die de burgers tegen overheidsoptreden beschermen, verbiedt dat onderscheid. Nergens, in geen enkel Nederlands wetboek,kom je de termen Allochtoon en autochtoon tegen. Deze termen worden rechtswege niet gedefinieerd.
Het is een verzinsel van CBS.
Maar Pastors en het huidige extreem rechtse kabinet balkenende II
Handhaaft dit onderscheid omdat het past in het gevoerde racistische regime die we aan gedachtegoed van Pim Fortuyn te danken hebben.
Dit is staatsracisme bij uitstek.
Wellicht een idee voor Pastors om hier wat aan te doen?
In een debat heb je altijd tegenstanders en voorstanders.
Quote uit Bron: Integratiekaart 2005, WODC
Het globale beeld is als volgt. De ongestandaardiseerde verdachtenpercentages van
zowel mannen als vrouwen van allochtone herkomst zijn twee tot drie maal zo
hoog als van autochtonen. Van allochtone mannen was in 2003 het percentage
verdachten 4,6% tegen 1,8% van de autochtone mannen; van de allochtone
vrouwen was 0,9% geregistreerd, van de autochtone vrouwen 0,3%.
Uit de vier ‘klassieke’ migrantengroepen gezamenlijk zijn in 2003 ruim 39.000
verdachten geregistreerd. Dat komt overeen met 77% van alle verdachten van nietwesterse
afkomst. Hiermee zijn deze vier groepen (gezamenlijk)
oververtegenwoordigd, want hun aandeel in de niet-westerse bevolking — in
dezelfde hier onderzochte leeftijdscategorie van 12 — 79 jarigen — bedraagt 65%. Als
naar de percentages verdachten gekeken wordt, springen naast deze vier ook
enkele kleinere herkomstgroepen in het oog (tabel 8.1). De vijf herkomstgroepen
met de hoogste percentages verdachten zijn achtereenvolgens Antillianen (8,0%),
Somaliërs (4,7%), Surinamers (4,4%), Marokkanen (3,9%) en Kaapverdianen (3,5%).
Hoewel het algemene beeld is dat er nauwelijks verschil is tussen de eerste en
tweede generatie allochtonen in het percentage verdachten, zijn er per
herkomstland wel aanzienlijke verschillen te constateren.
Was van de allochtone mannen in 2003 4,6% als verdachte geregistreerd, voor de
tweede generatie mannen met als herkomst Marokko was dat 15,3%, uit
Kaapverdië 11,1%, uit Suriname 8,7%, uit Turkije 7,9%, en in al deze gevallen zijn
de percentages hoger dan die van hun herkomstgenoten van de eerste generatie.
Opvallende uitzondering is de Antillen/Aruba. Daar kent de eerste generatie
mannen juist meer verdachten dan de tweede generatie: 12,5% tegen 6,7%. Voor
veel andere kleinere herkomstgroepen zij de aantallen verdachten van de tweede
generatie in absolute zin te klein om over te rapporteren.
@simsir,
Waarom zo’n kort lontje? Frans Groenspaan heeft helemaal gelijk. Als je de juiste instelling hebt kom je absoluut aan de bak in Nederland. Waarom zijn het altijd dezelfde paar groepen (of eigenlijk slechts delen daarvan) die zich altijd weer onmiddelijk gediscrimineerd voelen terwijl Rotterdam wel zo’n 165 nationaliteiten herbergt? Get a life!
Vikto Reijkerz
Je hebt over VERDACHTEN?
je bent onschuldig totdat tegendeel is bewijzen.
Merendeels van die verdachten zijn onschuldig.
Je cijfers bevestigen mijn bewering dat 10 % van de misdaden door allochtonen worden gepleegd.
10.000 van 130.000 dagvaardignen is ongeveer 10 %.
Juist, je slaat de spijker op zijn kop. Het zijn juist de 165 nationaliteiten die LR de rug hebben gekeerd.
Heb je soms iets tegen Marokkanen of zoiets?
Je omschrijft ze allemaal als criminenelen, moordenaars?
Er klopt iets niet.
Tabel: gevangenen naar etniciteit in Nederland in 1995
Etniciteit
Percentage
Nederlands
49
Marokkaans
29
Antilliaans
5
Surinaams
11
Turks
6
Bron: Ministerie van Binnenlandse Zaken/ CRIEM nota 1997. in: Van Dijk, J.J.M., Sagel-Grande, H.I., Toornvliet, L.G. (1998). Actuele Criminologie. Lelystad: Koninklijke Vermande.
EN DAT IS DAN 10 JAAR GELEDEN
@simsir,
Onjuist want de aanhang van LR is ondanks het wegvallen van Pim Fortuyn vrijwel stabiel gebleven en daar zitten ook heel veel mensen bij wiens wiegje (of dat van hun ouders) niet in Nederland stond. De feiten zijn dat 30% van alle Rotterdammers wél op LR gestemd hebben (opnieuw). Zijn dat volgens jou nou dan ook allemaal racisten?
M.b.v. extreme meida aandacht aan Pastors zijn deze kiezers misleid.
er ging geen dag voorbij waarin Pastors niet op de tv te zien was.
Van Heemst zag je nooit.
De extreem rechtse heer Pauw van Nova en Het Journaal hebben jullie een handje geholpen. Dat kan je niet ontkennen.
Wat ik wel vreemd vond was dat LR stadhuis als thuishvaen had gekozen tijdens de verkiezingen, terwijl alle politieke partijen dure zalen moesten huren?
Dit is toch ook machtsmisbruik als je bedenkt dat LR op dat moment de macht in de de Rotterdamse raad had?
Echt netjes vond ik dat niet.
Samen met mij ook heel veel kiezers.
Over 4 jaar zal LR fereduceerd worden tot een klein klubje.
En nou nog even terug naar celbezetting en criminaliteit statistieken, meneer “iedereen is extreem rechts”.
Simsir, ik maak ook weleens een taalfout, maar in jouw laatste stuk staat zo een beetje om de andere zin wel een taalfout.
Je hebt toch niet te veel gedronken of hash gerookt? Was al moeilijk met je logisch en feitelijk van gedachte te wisselen, maar zo wordt het echt wel een beetje hopeloos!
Het enige wat je kan als nieuwbakken gelegenehidspolitic is schofferen van Marokkanen.
Marokkanen deugen niet, Marokkanen zijn criminelen van de eerste orde,
We horen neits anders dan negatieve berichten.
Nederlnders zijn zwartmakerijen beu, want poltici komen zo bij de kiezers ongelooflijk onbetrouwbaar over.
Rol van Pim Fortuyn is allang uitgespeeld.
Waarom gaat Balkenende en de minister van economische zaken om de haverklap naar Turkije met twee vliegtuigen vol ondernemers?
Om daar te investeren.
Turken doen zaken met Nederlanders of bemiddelen tuzzen Nederlanders en Arabieren mits de ondernemers toezeggen dat ze vooral Turken niet zullen uitsluiten.
Uit gescheidenis blijkt dat samenlevingen in crisis een nieuwe balans krijgen waarbij de uitgeslotenen Universtitaire opleidingen volgen of indien dit niet lukt geode ondernemers ondernemers.
Net als de Joden, waarvan 90 procent tijdens de Duitse bezetting door ouders en opa´s van de nieuwe generatie blanke Hollanders de veewagens werden ingeduwd.
Wat je Victor met je verhaal wilt bereiken interressert mij geen moer.
Je zit groepen mensen, groepen Nederlanders te schoferen, demoniseren, kleineren, door het slijk te halen. Dit alles ten onrechte. Je bent gemeen. Uit je verhaal druppelt haat, laster.
Kiezers zoals ik hebben er genoeg van.
Hoe meer je met dergelijke cijfers zwaait hoe meer anthipathie je gaat kweken, die LR alleen maar stemmen kan kosten.
Geachte Abdoel,
Ik weet niet hoe je aan die nick gekomen bent maar het past bij jou helemaal niet.
We zijn hier geen literaire hoogstandjes aan het vervardigen.
Ieder van ons maakt weleens mee dat we dikwijls sneller denken dan we schrijven.
In een debat moet je je nooit schuldig maken aan de drogreden, genaamd Argumentam Ad Hominem. Wat dit betekend mag je zelf gaan uitzoeken. Ik ben neit hier om je in te doctrineren in argumentatieleer, die meesten van ons op school hebben gehad, tenzij je neit verder nemt gekomen dan basisschool.
In een mondeling, lijfelijk debat zou ik op een gepaste manier hierop gereageerd hebben maar nu wil ik het hierbij laten.
Andermans argumenten weerlegen is makkeliker dan zelf met argumenten aankomen.
Voor alles geldt; meten is weten. Criminaliteit is een probleem, en om een probleem goed in kaart te brengen, en te erkennen moet er worden gemeten .Als je problemen niet erkent komen er immers ook geen maatregelen voor
Oververtegenwoordiging van met name Antillianen en Marokannen op het criminele vlak is een vaststaand feit, of je dat nu leuk vind of niet. Wat niet wil zeggen dat Antillianen en Marokkanen op zich crimineel zijn, dat wordt er door voor en tegenstanders voor het gemak maar van gemaakt, dat is een gebrek aan nuancering.
Een mus is een vogel, maar niet alle vogels zijn immers mussen, zo simpel is het.
Ik zou immers ook niet weten waarom ik me aangesproken zou moeten voelen voor een Holleeder of wie dan ook.
Birdy
Er wonen 200.000 Marokkanen in Nederland en 150.000 Antilianen. Meer heb je niet.
Als je ze allemaal in de gevangenis stopt krijg je niet eens de helft van alle gevangenissen in Nederland vol.
Ze hebben je in de maling genomen.
In Nederland wonen 350.000 Marokkanen en Antillianen. Ze zijn toch niet alemaal criminelen?
Een vraag aan jou.
Hoeveel van die 350.000 zijn volgens jou crimineel?
Helft?
Een derde?
Eenkwart?
Als je kan rekenen weet je inmiddels dat je bewering geen stand kan houden.
’In Nederland wonen 350.000 Marokkanen en Antillianen. Ze zijn toch niet alemaal criminelen?’
Tja, het feit dat je dit neertypt geeft alleen maar aan dat je niets van mijn posting hebt begrepen.
Maar duidelijk kan ik verder ook niet zijn, en daar heb ik ook eigenlijk helemaal geen zin in.
Zodra de Marokkanen die zich zo op hun achtergrond beroepen, ook eens zouden
toegeven dat er een enorm probleem is
met veel van hun jongeren, dan kunnen we
eindelijk eens aan de slag om de problemen
aan te pakken. Tot nu toe krijg je vooral
ontkenning en verwijten van racisme als je
wijst op de foute lijstjes die worden aangevoerd
door Antillianen en Marokkanen.
Birdy,
de duizenden lezers weten exact waar ik over heb.
Maya,
Kijk hoe de huidge coaltie de zaken aanpakken. LR kan er wat van leren.
@ simsir
Er zijn nu eenmaal problemen met allochtonen jongeren, die moeten worden aangepakt Leefbaar wil die problemen benoemen en aanpakken, ook autochtone wetovertreders moeten strenger worden aangepakt ook dit wil leefbaar aanpakken.
Er is toch niets mis mee het strenger straffen als de misdaad ook harder en omvagrijker wordt??
Ik denk dat niemand hier op tegen is (alleen de criminelen,autochtoon of allochtoon dan).
Pappen en nat houden werkt niet, er moet écht ingegrepen worden.
Goedwillende mensen verhuizen uit probleem wijken, ze geven het op.
Je kunt ze geen ongelijk geven, ze willen hun leven niet langer verpest laten worden door probleemjongeren (autochtoon en allochtoon)
Simsir , hoe is jou oplossing voor dit probleem??
kan er niet nagedacht worden over een instroomslot???
in vergelijking met andere steden en zeker de dorpen heeft Rotterdam een abnormaal onevenredig hoog aantal inwoners van allochtone afkomst. Ik zal niet beweren dat er een aanta;l van weg moeten om de verhouding landelijk gezien weer op peil te krijgen, maar waar de 120% eis toegestaan is moet het toch ook mogelijk zijn nieuwkomers zonder binding te weren??
LET WEL: ik zei ZONDER BINDING!!!
degenen die hier werken, waarvan het gezin/de familie hier woont zijn uiteraard gewoon welkom als inwoner van deze stad, degenen zonder werk of familie kunnen toch ook in lutjebroek wonen??
Pride
Helft van de Rotterdammers zijn allochtonen en die hebben massaal Pastors de rug toegekeerd. Waarom?
Omdat LR uitsluitend problemen met Marokkanen, negers, moslims, Antillianen aan de kaak stelt en extreem rechtse racistische miskleunen, waarvan 80% in de bijstand zitten hand boven het hoofd houdt.
Hoeveel van degelijke figuren lopen in Nederland rond?
Welk percentage daarvan is bereidwillig bij de eerste de beste gelegenheid die zich voordoet hersenen van kleurlingen in te slaan?
Waarom doet LR dat niet?
Omdat LR zelf de uitstraling van een racistische partij heeft die zelfs nu ook een nazi in de huidige Rotterdamse raad zitting heeft laten nemen. Verhaal van de heer Dries Mosch elders ze site stinkt aan alle kanten naar racisme, nazisme.
Wat hij tegen Links Extremisme heeft, snapt niemand, maar geeft daarmee duidelijk aan dat hij rechts extremist is. Een racist, welke hij toegeeft met zijn ophemelende uitspraken op de verderfelijke idealisme die CD voorman Hans Janmaat, voorstond. Drs Janmaat stak niet onder stoelen en banken dat hij nazistische en racistische sympathieën had. Hij werd er zelfs strafrechtelijk voor vervolgd.
Zolang LR nazi’s, racisten de hand boven het hoofd houdt door uisluitend over criminele Marokkanen criminele Antillianen te hebben zullen hun voormannen in de Raad terecht komen.
Nagenoeg alles wat eindigt met .. nisme is een verderfeliojke ideaal, wat ik haat. Ook links extremisme.
@simsir
Hoeveel van degelijke figuren lopen in Nederland rond?
Welk percentage daarvan is bereidwillig bij de eerste de beste gelegenheid die zich voordoet hersenen van kleurlingen in te slaan?
Nou nou beste simsir, ik denk dat je het wat negatief inziet, maar dat zulke figuren er rond lopen is zeer zeker waar(helaas) en deze zullen ook zeer zeer zwaar gestraft moeten worden(veiligheid op straat wil zeggen dat ook zulke malloten opgesloten moeten worden), maar ook deze personen schrik je niet echt af met de belachelijke straffen die er op moorden e.d. staan.
En wil je de straffen hoger krijgen zul je toch echt met een partij als leefbaar of Wilders in zee moeten,
PVDA, CDA, VVD e.d. zullen echt de straffen niet explosief (durrven) te verhogen
Frans,
wat wil je met instroom stop bereiken?
Kleurlingen uit de bijstand houden ongetwijfeld. En de mislukte blanke Hollandse jongeren met blonde haren en blauwe ogen die in alle opzichten minstens even mislukt zijn als de grootste Nederlandse miskleun van Marokkaanse origine.
Van dergelijke balnke Hollandse figuren lopen er in Rotterdam meer rond dan waar dan ook.
Er zijn ruim 30.000 Turkse ondernemers in Nederland, die aan ongeveer 90.000 mensen werk bieden. Ze beiden evenveel stalgeplaatsen aan evenveel scholieren.
Een garagebedrijf houder van Turkse origine had twee blanke MBO érs met prachtige blonde haren als stagaires.
Mijn vraag waarom ze bij een Turk stage
volgden en niet bij een grote garage van een bekende dealer, beantwoorden ze op zo´n manier die ons allemaal versteld deed staan.
Een van die jongens zei, dat hij bij de Turken stage volgde om te leren hoe je bij zo´n kleine garage geld kan verdienen. Hij wou namelijk later een eigen garage bedrif beginnen.
`Als ik bij een grote dealer stage volg leer ik hoe ik in loondienst moet werken. Dan kan net zo goed op kantoor gaan zitten´, zei hij uiteindelijk.
Dit spreekt beokdelen als je kan nadenken.
Kleine middenstanders zijn nagenoeg uitgestorven.
Je hebt in Nederland tegenwoordig alleen maar ketens die in handen van grote multi nationals zijn.
Zolang LR niet snapt dat allochtonen en autochtonen elkaar nodig hebben en ook bereid zijn elkaar in voor en tegenspoed te helpen, zolang we gezamenlijk de samenleving vormen, zal de uitsraling van LR racistisch zijn. Tegen de nazsime aan.
Met vingerwijzingen naar Marokkanen kleurlingen alsof zij de enige criminelen, enige misdadigers zijn
ben je niet alleen heel zwaar aan het stigmatiseren, maar een hele bevokingsgroep aan het demoniseren.
Problemen kan je ook oplossen door mensen in moelijkheden de helpende hand te bieden.
Ik ken ondernemers die apart inkopen doen om voedsel banken te bevoorraden.
Ook veel allochtone ondernemers.
Het kan me geen moer verdommen wie ze hebben verzonnen, maar ze voorzien in een behoefte.
Accute voedselhulp.
Marokkaanse jongeren zijn ook mensen.
Als je ze wil helpen doe het dan op een menselijke manier.
LR schoffeert ze eerst, en zet ze daarna buiten de stadsgrenzen.
Pride
Weet je wat een dag detentie aan de gemeenschap kost?
Delinquenten die anderen zwaar leed toebrengen zoals moord, moeten extreem zwaar meoten worden gestraft.
Voor langdurige opsluiting heb je veel meer dure krachten nodig, zoals Officieren van Jusitities, Advocaten, Rechters, Verdubbeling van de administratieve krachten bij de OM, verdubbeling penitentiaire inrichtingsmedewerkers,
Meer gevangenissen, overheidsgebouwen, etc., etc.,..
Met een enkele doel: Straffen.
En Wilders. Kom nou.
Een beunhaas die uit VVD werd weggejaagd vanwege zijn nazistiche ideen.
Hij haat Marokkanen, Antillianen.
Als het aan hem ligt wil hij ze allemaal crimineel of niet in concentratiekampen levend verbranden.
Menselijk beleid. Geen mensenhaat.
Daar gaat het om. Ook bij strafrecht.
Uiteindelijk komen ze allemaal vrij. Je moet ze ook vorbereiden op een menswaardig bestaan na hun ontslag uit de gevangenis, zodat ze niet meer in herhaling vallen. Allen zo voorkomje recidivisten. Dat kost ook geld en inspanning.
Die nieuwgekozen allochtone wethouders zullen het in ieder geval leuk vinden dat ze volgens jou voormannen zijn van criminele Marokkanen/Antillianen.
Jij krijgt het zelfs voor elkaar kabinet Balkenende extreemrechts te noemen. Extremer kun je niet worden.
Je typt voortdurend poep en je kunt zelf voor geen meter nuanceren en legt dat probleem vervolgens bij anderen neer.
Laat de criminaliteitsbestrijding maar over aan mensen die er verstand van hebben.
Het enigste wat je van jouw hoort is ‘nazi’ ‘racist’ ‘rechtsextremist’
Waar het hart vol van is.........
Als je allochtone wethouders voormannen van criminele Marokkanen en Antillianen noemt verdien je in de top tien te staan in de kieslijst van nog te stichten landelijke politieke partij van de heer Pastors.
Hoe noemt hij het ook nou weer.
NLMV, die staat voor Niet Lullen Maar Vullen. Hiermee geeft hij aan in welke mate hij respect toont aan de kiezers.
Je past er perfect in.
VVD is maakt deel uit van de regeringscoalitie Balkrenende II.
Een van de prominente fractieleden van VVD is de heer Hans van Balen. Hij is de stichter voorzitter geweest, van de nazistische beweging Viking Jeugd die nog steeds bestaat.
Hij zat vooraan in de stoet te schreeuwen dat hij af zou maken waar Hitler gebleven was.
Dit geeft aan in wat voor en vijver VVD aan het vissen is en zo ook Balkenende.
Dat maakt het kabinet Balkende wel degelijk een rechtsextremistisch partij.
Toen in vorige coalitie de nazi Michel Smits van Nieuw rechts uit de kamer was gezet zei Sorinsen en Pastors en dat zij het heel erg jammer vonden dat hij moest vertrekken maar dat ze beiden Smits door dik en dun steunden.
Dat maakt LR een extreem rechtse beweging.
Weet je wat. Ik kap er mee.
Want anders krijg weer van die dreig mailtjes.
Ik laat blijkbaar iets los bij bepaalde figuren die meelezen.
simsir
ik heb het helemaal niet gehad over marokanen, antilianen en overige kleurlingen uit de bijstand houden.
waar ik het over had is degenen die hier nu wonen, zowel allochtoon als autochtoon een goede toekomst bieden, degenen die hier nu niet wonen en hier ook niet noodzakelijk hoeven te wonen het tijdelijk onmogelijk maken hier wel te gaan wonen.
een allochtone garagehouder met een garage in rotterdam is uiteraard welkom, een marokaan die in de bijstand zit maar waarvan de halve familie in rotterdam woont OOK, maar de turk of limburger die nu in maastricht woont en geen enkele binding met rotterdam heeft behalve dat hij bootjes zo mooi vind die kan gewoon in maastricht blijven wat mij betreft.
Ook ik doe boodschappen in de turkse super/slager, ook ik eet regelmatig durum of doner, couscous lus ik nie, maar dat is niet omdat het arabisch is.
gemiddeld is in nederland 15 % van allochtone afkomst, in rotterdam bijna 50%
Ik ben een voorstander van een gemengde bevolking in alle wijken, geen witte of zwarte ghettos, ik heb prachtburen gehad uit iran, mijn zwager is turk, ik heb marokaanse collegae
maar waar ik de jeugd op straat niet meer kan verstaan door teveel buitenlandse taalinvloeden in het nederlands, waar wijken met daarin een hoog allochtonengehalte savonds met cameras, beveiliging en politie in de gaten gehouden moeten worden zodat je nog veilig over straat kunt, waar zodra je er iets van zegt je voor rascist uitgemaakt word, waar het woord discriminatie eerder uitgesproken word als dank je wel, daar gaat het mij te ver.
Je bent niet goed op de hoogte. M Smit zat eerst in de fractie van LR (2002) en is vervolgens de LR uitgezet omdat hij ondanks waarschuwingen van de rest van de fractie contact bleef zoeken op rechtsextremistische websites en het Vlaams Blok.
Dus blijkbaar steunden Sorensen en Pastors hem toch niet door dik en dun.
Pas toen Smit uit de fractie was gezet richtte hij Nieuw Rechts op.
Van Baalen schijnt inderdaad een extreemrechts verleden te hebben, maar heeft daar ook openlijk afstand van genomen.(anders had ie natuurlijk ook niet bij de VVD gekomen) Naast van Baalen bestaat de VVD uit nog veel meer mensen die verder niets met extreemrechts te maken hebben. Over over 1 kamp scheren gesproken.
Volgens mij was jij trouwens degene die het had over allochtone wethouders als voormannen van criminele Marokkanen/Antillianen een stukje terug........
Birdy,
Je weet dus zelf ook dat Hans van Balen een nazi is en nog steeds is.
Want jong geleerd is oud gedaan, niet waar.
De Turkse wethouder de heer Kaya is een arts. Hij en alle andere Turkse raadsleden zijn in alle opzichten veel beter opgeleid en hun karakters veel beter gevormd dan de meeste autochtone Hollanders.
Hij is een aanwinst voor de Rotterdamse politiek.
Hij zal alle jongeren met problemen, Nederlandse jongeren, Antillianse jongeren, Marokkaanse jongeren, dus zonder aanziens des persoons proberen op een menswaardige manier te helpen, zodat alle Roterdammers trots op ze kunnen worden. Eindelijk een politicus die gekleurde Rotterdammers niet schoffeert, door het slijk haalt om extreem rechtse Rotterdammers tevreden te stellen.
Eindelijk een wethouder die gekleurde Roterdammers niet de schuld geeft van alle misstanden in de samenleving.
Dat geldt ook voor alle raadsleden van Turkse origine.
Pastors werd uit de raad gezet omdat hij onbetrouwbaar was en zat te liegen, de boel belazerde. Nu is hij de voorman van Leefbaar Rotterdam. Dit zegt genoeg over LR en haar aanhang. Dit is onder meer de reden gweest waarom LR niet heeft gewonnen.
Ik vind het eerlijk gezegd wel erg vreemd dat je het opneemt voor die nazi Hans van Balen van VVD? Dat je voor hem opkomt.
Michel Smits werd uit de partij gezet omdat hij in zijn eigen nazi site met nazis zat te mailen.
Hij had zich onder de nazi vlag uitgebreid laten fotograferen met de leider van een nazistische beweging.
Onlangs gaf hij in de site van Nieuw rechts toe dat hij een nazi is en zijn
partij Nieuwrechts een nazistisch bolwerk.
Pim Fortuyn gaf zelf ook toe dat hij een grote fout had gemaakt om Smits in de raad plaats te laten nemen. Hij had zelfs plannen om hem uit de partij te laten verwijderen.
Pastors en Sorinsen vonden het heel erg jammer dat Smits weg moest vanwege zijn nazistische sympathieen. Ze vonden hem een grote aanwinst voor LR.
Dat staken ze niet onder stoelen en banken en je kon het ook overal lezen.
Frans
Cor
Pride
Ik ken jullie niet en ik heb ook geen enkele reden om jullie persoonlijk aan te vallen tot een defensieve houding te manouvreren.
Ik merk wel dat jullie zich aangesproken voelen en uw kwaadheid daromtrent duidelijk laten merken.
Doe het net als Birdy. ik weet niet wat voor een iemand Birdy is, maar die persoon is geniepig, dat wat mij betreft wel mag. Birdy kwalificeert alle Turkse Wethouders als voormannen van Antilliaanse criminelen. Hij-Zij verwart ze zeker met Holleeder en de prinses Mabel die met een top crimineel zat te hokken.
Dit zegt genoeg hoe hij zij over allochtonen denkt. Vooroordelen heet dat.
Met een opmerking van Frans ben ik niet eens.
Hij wil mislukte figuren buiten Rotterdam houden.
Ik ben heel erg benieuwd naar je reactie hierop, als je er de moeite voor neemt uiterard. het hoeft niet.
Wat ben je van plan met de 10 duizenden Rotterdammers die in Den Haag als ambtenaar werkzaam zijn en die als gevolg van allerlei onvoorziene omstandigheden werkloos zijn geworden.
Mogen zij in Rotterdam bij de Sociale Dienst een uitkering komen aanvragen of oprotten naar Den Haag.
Simsir jongen,
Je bent blijkbaar niet in staat begrijpend te lezen, of je bent er te dom voor.
Whatever.
Dat jij nog over vooroordelen durft te spreken is echt lachwekkend.
Of eigenlijk is dat gewoon triest.
Birdy,
Argumentam ad hominem?
Hier gfa ik neit op in.
Als apen onhoog klimmen willen ziet men al te snel hun blote billen. LR kan er over praten.
Simsir,
Je bent heel kwaad op Leefbaar Rotterdam
en de regering is ook al extreem rechts.
Je gebruikt termen als nazisistisch e.d. Nu dan ben ik niet, noch ben ik extreem rechts of zelfs maar rechts.
Ik voel mij dus beledigd, maar kan wel tegen een stootje. Toch denk ik waarom is Simsir zo tegen Leefbaar? Wat beweegt Simsir?
Laten wij nu eens de grote woorden buiten beschouwing laten. Maar zeg nu eens eerlijk een concreet: wat heeft Leefbaar in aantoonbare beleidsmaatregelen misdaan?
Kijk eens bij betrokkene onder nieuw college. Gewoon concreet aangeven, wat Leefbaar heeft trachten te doen en heeft gedaan, zonder allerlei verwijtende termen.
Ga daar nu eens ook concreet op in wil ik je vragen. Dus zonder die algemene termen, want dat is in mijn ogen slaan zonder argumenten en zinloos.
simsir
uiteraard ga ik daar met een gerust hart op in, maar het antwoord staat er al
de rotterdammers, die in den haag wonen en werkloos worden, zijn dus al woonachtig in rotterdam en vallen buiten de doelgroep van de importstop.
er hoeft niemand uit. de ambtenaren die in den haag werkloos worden zijn overigens haagse ambtenaren, en krijgen dus van dn haag hun uitkering, niet van rotterdam, ze kunnen wel gewoon in rotterdam wonen.
Je zult toch toe moeten geven dat indien we qua woningbouw en werkgelegenheid eerst zorgen voor de mensen die hier reeds wonen, of waarvan de familie hier reeds woont, en daarna pas naar de rest van nederland, dat we een betere kans hebben er allemaal op vooruit te gaan.
Quote:
Pastors en Sorinsen vonden het heel erg jammer dat Smits weg moest vanwege zijn nazistische sympathieen. Ze vonden hem een grote aanwinst voor LR.
Dat staken ze niet onder stoelen en banken en je kon het ook overal lezen.
----------------------
Wat is dit voor bullshit? Waarom denk je dat Sorensen en Pastors Michiel Smit de partij uit hebben gerot? Omdat ze hem zo een grote aanwinst voor LR vonden? Lijkt mij niet echt logisch klinken.
Tallah.
Citaat Marco Pastors over Michiel Smit:
“Pastors: “Hij was onderdeel van een team en besloot toen voor zichzelf te beginnen. Dat vind ik niet kunnen. Ik noem hem altijd de relnicht. Ik denk dat hij minder fout is dan veel mensen zeggen.”
Hier de link: http://www.lijst-pimfortuyn.nl/article.php?id=1235
vergeet dan de vervolguitspraak niet!!
Zijn achterban is wel erg rechts. Dat zijn dan ook geen mensen die op Leefbaar Rotterdam gaan stemmen. Ik moet nog maar zien of ‘ie een zetel weet te bemachtigen. Hij kan in ieder geval niet meer bij
ons aankloppen.”
we zijn geen jehovaas die stukjes eruit knippen.....
@simsir. Als je zegt dat media Leefbaar Rotterdam helpt en dan kan je al niet meer serieus genomen worden. Vrijwel de gehele Randstadmedia is in handen van de PvdA. Dat is overduidelijk te zien als je de publieke omroep bekijkt.
De PvdA is een Amsterdamse partij geworden. De bedoeling is om Rotterdam het afvoerputje te laten zijn, want ze zijn bang dat door de maatregelen van LR, Rotterdam ineens van veel problemen afkomt en nog harder kan concurreren met Amsterdam.
Dat arrogante extreem linkse gebrabbel uit die grachtengordel over hoe slecht Rotterdam wel niet is, hangt me de keel uit. Zielige jaloerzie. Gasten zoals die bernie en die clown simsir zijn gewoon misselijkmakend.
Donderstraal lekker op naar Amsterdam zou ik zeggen.