Korpschef010: Waarom deze website?

Rotterdam zoekt een nieuwe korpschef en Leefbaar Rotterdam wil de inwoners van Rotterdam Rijnmond hier graag een stem in geven. Middels deze online poll willen wij laten zien hoe dit in zijn werk kan gaan.

In Nederland mag u wel op de controle van de macht stemmen, maar niet op de macht zelf. Op dit moment is het in Nederland bij wet geregeld dat geen van de voor het veiligheidsbeleid verantwoordelijke personen door de burger gekozen wordt. Maar ook verder is de democratische controle gering. In Nederland worden burgemeester, korpschef en hoofdofficier van justitie door de minister benoemd. Gezamenlijk zijn zij binnen de ‘driehoek’ verantwoordelijk voor het te voeren veiligheidsbeleid. Van deze drie personen hoeft vervolgens alleen de burgemeester zich voor het beleid te verantwoorden in de gemeenteraad.

In een tijd waarin politiek Den Haag besluit flink te bezuinigen op de politie heeft dit grote gevolgen voor de inzet op straat. Er zullen duidelijke prioriteiten gesteld moeten worden voor wat betreft inzet van mensen en materieel; keuzes die gemaakt worden door de korpschef en waar burgers uiteindelijk mee geconfronteerd worden. Ook speelt er op dit moment een discussie over politieoptreden op straat: gaan we voor zero tolerance of deëscalerend optreden… Rotterdammers geven in uiteenlopende enquêtes keer op keer aan dat veiligheid nog steeds de hoogste prioriteit heeft. Is het dan niet logisch dat diezelfde belastingbetalende Rotterdammer vervolgens ook een stem krijgt over de korpschef die het veiligheidsbeleid gaat uitvoeren? Wat Leefbaar betreft wel!

De namen van vijf potentiële kandidaten zijn inmiddels uitgelekt. Aangezien de selectieprocedure angstvallig geheim gehouden wordt, moeten wij het doen met de informatie omtrent deze kandidaten die publiekelijk toegankelijk is. De informatie die wij hier presenteren is dus enigszins willekeurig en geenszins volledig, maar het staat eenieder uiteraard vrij om op het internet aanvullende informatie over deze vijf kandidaten op te zoeken.

Links:
LR website over benoeming Paauw
LR website over kiezen korpschef + video Marco Pastors
Homepage Leefbaar Rotterdam


Peiling Korpschef

Breng nu uw stem uit:
Aalbersberg
Bik
Heeres
Kuijs
Paauw